Vítězstvím nad Běloruskem vstoupily volejbalistky do kvalifikace MS

Přesvědčivým vítězstvím zahájily kvalifikaci o postup na zářijové mistrovství světa v Itálii české volejbalistky. V bulharském Samokovu neztratily ani jeden set a vyhrály nad Běloruskem 3:0.

České volejbalistky měly z postupu do play-off ME velkou radost

České volejbalistky měly z postupu do play-off ME velkou radost | Zdroj: ČTK

V prvním setu si svěřenkyně italského trenéra Parisiho vypracovaly náskok sedmi bodů, ale Bělorusky se nevzdaly. Dokázaly stáhnout náskok českého družstva na rozdíl jediného míče, ale obrat se jim dokonat nepodařilo.

Druhý a třetí set už byl jednoznačnou záležitostí české reprezentace, i když na začátku třetí sady se dostaly běloruské volejbalistky do vedení. Tříbodový náskok ale brzy ztratily, stejně jako celý set.

00:00 / 00:00

Smečařka Karolína Bednářová hodnotí utkání s Běloruskem

"Byly jsme naprosto koncentrované, v klidu a hrály jsme si svůj zápas. Hlavně je důležitý, že jsme vedení ani jednou nepustily, nepovolily jsme a nenechaly jsme je pořádně rozehrát. Tahle výhra se počítá a myslím si, že tu individuální sílu, kterou Bělorusky mají, ještě nepoužily,“ zhodnotila zápas smečařka Karolína Bednářová.

Ve druhém utkání skupiny M porazily Bulharky 3:1 na sety Slovensko. Z pěti kvalifikačních skupin postupují na světový šampionát do Itálie vítězové a dva týmy z druhých míst.