Vítězstvím začaly ve Vyzývacím poháru Pardubice i Prostějov

Premiéru ve Vyzývacím poháru basketbalisté Pardubic na domácí palubovce zvládli. Francouzské Roanne porazili 82:77. Ve druhém utkání skupiny C se dařilo i Prostějovu. Na Ukrajině vyhráli díky úspěšné trojce v závěru zápasu s týmem BC Hoverla 77:75.

Nová hala bude sloužit i basketbalu

Nová hala bude sloužit i basketbalu | Foto: Fotobanka PhotoRack

Pardubice se mohli v zápase opřít především o dobré výkony amerického dua Maurice Hampton, Corey Muirhead. Druhý jmenovaný křídelník jen ve čtvrté čtvrtině nastřílel 13 bodů a zaznamenal několik důležitých trojek. Americký rozehrávač Hampton se s 25 body stal nejlepším střelcem zápasu.

Podobně vyrovnaný zápas sehrál Prostějov, který se přetahoval s ukrajinským týmem o každý koš. Domácí sice v první půli dvakrát vedli o osm bodů, ale Prostějov měl vždy odpověď a po většinu druhé půle vedl.

Ještě do koncovky šel se sedmibodovým náskokem, o který ale přišel a málem prohrál, když tři vteřiny před koncem Swanson z trestných hodů otočil skóre na 75:74 pro Ukrajince. Jenže hostující Jamar Smith vyzval štěstěnu a v poslední sekundě úspěšnou tříbodovou střelou strhl výhru zpátky na stranu Prostějova. V zápase dal 14 bodů, což bylo nejvíce z kádru českého vicemistra.

V příštím kole na sebe v Prostějově narazí oba české celky. Ze skupiny postupují první dva týmy.

Vyzývací pohár basketbalistů, skupina C - 1. kolo:

BK Pardubice - Chorla Roanne 82:77 (21:18, 30:31, 48:50)
Nejvíce bodů: Hampton 25, Muirhead 21, Arnold 12, Kotas 11 - Barrett 22, Nsonwu 15, Holland 14. Rozhodčí: Giansanti (It.), Mitrovski (Mak.), Olaru (Rum.). Trestné hody: 21/15 - 24/17. Fauly: 21:22. Trojky: 7:8. Diváci: 1630

BC Hoverla - BK Prostějov 75:77 (20:18, 36:36, 58:60).
Nejvíce bodů: Walker 17, Swanson a Greene po 15 - Smith 14, Peterson a Gadri po 12, Prášil 11. Rozhodčí: Karakatsunis (Řec.), Denkovski (Mak.), Sundič (Černá Hora). Trestné hody: 24/13 - 15/10. Fauly: 19:22. Trojky: 6:9. Diváci: 1010