Vodní slalom a střelba. Exhibice potěšila fanoušky i samotné závodníky

Mix vodního slalomu a střelby může nabídnout divákům atraktivní podívanou a samotným závodníkům zajímavý zážitek. Přesvědčil o tom druhý ročník exhibičního závodu Prague Riverside Cross, při kterém slalomáři kličkovali na Vltavě mezi brankami a stříleli z laserových zbraní do biatlonových terčů.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kajakář Vavřinec Hradilek, vodní slalomář

Kajakář Vavřinec Hradilek, vodní slalomář | Foto: Alžběta Švarcová | Zdroj: Český rozhlas

Slalomáři proti sobě závodili ve dvojicích a startovali ze zhruba čtyřmetrové startovní rampy, kterou někteří zdolali dokonce pozadu.

„Popředu mi to moc nešlo, tak jsem to zkusil obráceně,“ prozradil dvojnásobný mistr Evropy a letošní mistr světa do 23 let Jiří Prskavec.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na exhibici na pražské náplavce natáčel reportér Jan Suchan

Po projetí pěti slalomových branek přišla na řadu střelba. Na rozdíl od biatlonistů ale závodníci na vodě nemuseli za každý minutý terč na trestné kolo, ale následovala otočka o 360 stupňů.

Největší aplaus sklidil horolezec Marek Holeček, který své plavidlo ztratil hned na startu, a celou trať tak proplaval. „Aplaus jsem neslyšel, takže bych si to možná ještě jednou zopakoval,“ smál se český horolezec.

Mezi kanoisty dosáhl na nejlepší výsledek Tomáš Rak. „Je to spíš super zážitek než cenné vítězství. Cennější byl třeba triumf v závodě Světového poháru teď o víkendu. Pro spoustu lidí může být střelba těžká, jde o zajímavé skloubení dvou sportů,“ přiznal český reprezentant.

Spokojení ale nebyli jen závodníci a fanoušci, ale také jeden z hlavních organizátorů Vavřinec Hradilek. „Všichni si to užili,“ těšilo držitele stříbrné olympijské medaile, podle kterého ale nemá kombinace vodního slalomu a střelby velkou budoucnost.

„Obě disciplíny jsou v poslední době atraktivní. Je dobře, že jsme to dali v centru Prahy dohromady,“ dodal Vavřinec Hradilek.

Mezi kajakáři pak byli nejlepší Australan Mike Dawson a jeho krajanka Jessica Foxová.

Jan Suchan, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme