Vodní slalomář Hradilek se chystá po novinářském intermezzu na MS v extrémním kajaku

Před dvěma týdny zažil největší vítězství své kariéry. Teď si mistr světa ve vodním slalomu Vavřinec Hradilek užívá zasloužené volno, během kterého zkouší i role zatím nepoznané. V říjnu odletí propagovat svůj sport do Japonska a ve Francii byl televizním reportérem na závodech nejlepších surfařů světa.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Závody SP ve vodním slalomu 24. srpna v Praze. Na snímku je český kajakář Vavřinec Hradilek. | Zdroj: ČTK

„Díky tomu, že chyběl ve štábu jeden reportér, tak jsem tu roli přijal a byla to velká zkušenost. Před mým prvním rozhovorem jsem byl hodně nervózní, na konci, když jsem se ptal vítězky Sally Fitzgibbons, tak už to bylo ale docela dobrý. Tím, že to bylo v angličtině, tak jsem to docela zvládnul,“ přemítá nad svojí novou novinářskou zkušeností Hradilek. Během role reportéra přitom zjistil, že i tato práce vyžaduje pečlivý trénink.

„Trošičku mě mrzelo, že jsem si to víc nepřipravil. Základy jsem věděl, ale netušil jsem třeba, jak si na tom dlouhodobě surfaři ve výsledcích stojí. Takže jsme to pak zjišťovali vždy na poslední chvíli a nějak jsme to nahráli, aby to vypadalo, že jsme profesionální reportéři,“ směje se letošní mistr světa ve vodním slalomu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Nové role Vavřince Hradilka objevoval reportér Jan Suchan

A vůbec nejtěžší prý bylo pokládat věcné otázky, které bavily i respondenta, a zapomenout na klišé. Teď už ale bude 26letý sympaťák zase hlavně vodákem. A protože už má coby olympijský medailista a mistr světa velké kajakářské jméno, bude tak trochu ambasadorem vodního slalomu v Zemi vycházejícího slunce.

Čtyřměsíční vnučku slavného lachtana Gastona pokřtí v Praze Vavřinec Hradilek

Číst článek

„Dostal jsem pozvání od klubu v jihovýchodní prefektuře Jamaguči. Tím, že bude olympiáda v Tokiu, tak se snaží náš sport v Japonsku pozvednout. Zaplatí mi všechno i nějaký honorář, takže jsem neváhal. I proto, že jsem se chtěl do Japonska vždycky podívat, navíc to spojím s užitečným a začnu tam i s tréninkem,“ plánuje si Vavřinec Hradilek. Ještě než ale v půlce října do Japonska odletí, čeká ho další mistrovství světa. Tentokrát ale ne ve vodním slalomu, nýbrž v extrémním kajaku.

„Nejsou tam branky a voda je prostě strmá. Převýšení je naprosto neuvěřitelné a je to těžké i na psychiku. Už jen ten úvodní skok ze startovní rampy je hodně nebezpečný. Je to prostě extrém,“ který si jede Vavřinec Hradilek v rámci svého posezonního relaxu hlavně užít. Velmi rád by ale také vylepšil své nejlepší umístění z rakouského údolí Ötztal, kterým je zatím předloňská čtvrtá příčka. O útoku na druhý titul mistra světa během tří týdnů ale slalomářský šampion raději mlčí.

Jan Suchan, Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme