Vodní slalomáři na medaile v Německu nedosáhli

Vodní slalomáři poprvé v sezóně nemají ve Světovém poháru medaili. Kanoista Ježek přišel o vedení ve Světovém poháru.

Kanoista Stanislav Ježek vyhrál v Praze-Tróji nominační závod v kategorii C1

Kanoista Stanislav Ježek vyhrál v Praze-Tróji nominační závod v kategorii C1 | Zdroj: ČTK

Ve finále měli dvojnásobné zastoupení, jenže kanoistka Kateřina Hošková skončila sedmá a Vavřinec Hradilek v nejnabitější kategorii kajakářů obsadil po neprojeté brance deváté místo. Jako jediný z dosavadní trojice držící medailové příčky v hodnocení SP v kategorii K1 však jel finále, Slovincům Peteru Kauzerovi ani Juremu Megličovi se to nepovedlo.

Z 30 kanoistů zvládli semifinálovou jízdu čistě bez dotyku branky jen tři. Ježek nasbíral dva 'šťouchy' a s pomalým časem se zařadil až na 22. místo. Patnáctý byl Tomáš Indruch, který si rovněž přičetl čtyři vteřiny. Nejvíce se dařilo Slovákům, zlatou medaili si nakonec vyjel dvojnásobný olympijský vítěz Michal Martikán. Čtvrtý byl jeho krajan Matěj Beňuš a vystřídal Ježka v čele SP.

Závody SP ve vodním slalomu v Markkleebergu (Německo):

Muži:

K1: 1. Bourliaud 97,58 (0 tr. sekund), 2. Neveu (oba Fr.) -0,27 (0), 3. Popiela (Pol.) -2,09 (0), ...9. Vavřinec Hradilek -51,56 (50), 27. Vondra, 40. Hilgert (všichni ČR) oba vyřazeni v semifinále.

C1: 1. Martikán (SR) 101,46 (0), 2. Benzien (Něm.) -1,22 (0), 3. Estanguet (Fr.) -2,18 (2), ...15. Indruch, 22. Ježek (oba ČR) oba vyřazeni v semifinále.

Ženy:

C1: 1. Foxová (Austr.) 136,20 (6), 2. Loirová (Fr.) -5,19 (6), 3. Lawrenceová (Austr.) -7,06 (2), ...7. Hošková (ČR) -66,94 (62).

Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít