Vodní slalomáři na medaili na ME v Augsburgu nedosáhli

Bez cenného kovu z individuálních disciplín přijeli z evropského šampionátu z německého Augsburku čeští reprezentanti ve vodním slalomu. Po prvním finálovém dnu bylo nejlepším českým umístěním čtvrté místo kajakáře Vavřince Hradilka, kterého od medaile dělilo pouhých 21 setin sekundy.

Vodní slalom

Vodní slalom | Foto: Jiří Šafránek

Silově dobře vybavený Hradilek doplatil na únavu, kterou si přivezl ze soustředění na olympijské trati v Londýně, kde strávil s reprezentací více než týden. Luboš Hilgert byl na německém kanále osmý.

Mezi kanoisty obsadil Jan Mašek šestou příčku. Bronzový medailista z MS v Praze z roku 2006 Stanislav Ježek skončil hned za svým kolegou sedmý.

Soutěž kanoistů byla velmi vyrovnaná, Maškovi na šestém místě chyběly k bronzu tři desetiny. Od druhého do sedmého místa byla mezi závodníky jediná sekunda. Ježek zaostal za Maškem pouze o 25 setin. Překvapením je až sedmé místo dvojnásobného olympijského vítěze Michala Martikána. Slováci se dnes také museli překvapivě obejít bez cenného kovu.

Monika Jančová byla mezi kanoistkami pátá. Úřadující mistryně světa Kateřina Hošková minula branku a dojela tak sedmá.

Mistrovství Evropy ve vodním slalomu v Augsburgu (Německo):

Muži:
K1: 1. Molmenti (It.) 93,20 (0 tr. sekund), 2. Böckelmann 95,05 (0), 3. Aigner (oba Něm.) 96,37 (0), 4. Hradilek 96,58 (0), ...8. Hilgert 98,78 (2), v semifinále 16. Přindiš (všichni ČR) 100,26 (0)
C1: 1. Tasiadis (Něm.) 98,80 (0), 2. Estanguet (Fr.) 100,10 (0), 3. Savšek (Slovin.) 100,55 (0), ...6. Mašek 100,85 (0), 7. Ježek 101,10 (0), v semifinále 20. Gebas (všichni ČR) 115,52 (4)

Ženy:
C1: 1. Louenová (Něm.) 125,53 (4), 2. Franklinová (Brit.) 130,29 (0), 3. Grimmová (Něm.) 144,09 (10), ...5. Jančová 164,24 (10), 7. Hošková 183,33 (50), Kašparová (všechny ČR) nedokončila

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít