Vodní slalomáři zatím na MS bojují více s vodní pěnou než s náročnou tratí

Vodní slalomáři si na mistrovství světa můžou připadat jako ve vaně. Voda je stejně čistá a nadbytečnou pěnu tam dokonce musí speciální zřízenci lovit z vody obrovskými síty. Závodníci totiž z velkého množství pěny radost nemají.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na mistrovství světa ve vodním slalomu loví speciální zřízenci nadbytečnou pěnu z vody obrovskými síty. | Foto: facebook Štěpánky Hilgertové

„Když jsme trénovaly, tak jí tu byla spousta a myslela jsem si, že to bude problém. Ale zlepšuje se to, teď nebyla pěna blízko branek a vypadá to, že si s tou situací dokážou poradit,“ říká jedna z hvězd šampionátu Jessica Foxová.

„My jsme tady na té pěně odjezdili trénink celých tratí a bylo to hodně nepříjemné. Když se pěna dostala na ruce, tak klouzalo pádlo. Všichni jsme si chodili přebrušovat pádla a drsnit ruce, ale nic nepomáhalo,“ přidává své zkušenosti Štěpánka Hilgertová.

Přehrát

00:00 / 00:00

Vodní slalomáři zatím na mistrovství světa v Lee Valley bojují více s vodní pěnou než s náročnou tratí

„Je to jiné, když jezdíte techniku, naberete pěnu, ale za tři branky je konec úseku, opláchnete si ruce a jedete dál. Až trénink celých tratí nám ukázal, že by ta pěna nebyla nic příjemného,“ dodala nejzkušenější česká kajakářka.

I když se areál na nejsevernějším okraji Londýna v Lee Valley jmenuje White Water Centre, nemá to prý s pěnou nic společného. Nejde o nějakou anomálii ale o to, jak se vedení závodu o vodu stará.

„Je to proto, že máme přírodní zdroj vody. Tu vodu dezinfikujeme malým množstvím chlóru a to občas dělá bublinky. Týden před závodem jsme dávali velký pozor na to, aby voda byla čistá, takže během tréninků bylo více pěny, ale teď už je to v normě,“ vysvětluje manažer šampionátu Pascal Blackwell.

„Do vody totiž přidáme přípravek nazývaný ‚Konec pěny‘, který sám sice vytvoří trochu pěny navíc, ale ta pak zaútočí na tu ostatní,“ popisuje Blackwell způsob, kterým organizátoři vyčistí vodu, ale který zároveň pro poslední dny šampionátu opustí, aby pěna nedělala Hilgertové, Foxové i ostatním nadbytečné problémy.

Martin Charvát, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme