Volejbal: Češky postupují na mistrovství Evropy

České volejbalistky zvítězily i v odvetném zápase baráže. V Brně porazily Rumunsko 3:1 po setech 25:13, 25:18, 23:25 a 25:22. Můžou se těšit na zářijový šampionát. Ten společně pořádá Německo se Švýcarskem.

Barážový duel s Rumunskem

V obou duelech ztratily reprezentantky pouze jeden set. Dominantní byly i během prvních dvou sad. Rumunkám v prvním dějství dovolily pouze 13 bodů. Skvělá byla téměř padesátiprocentní úspěšnost českého útoku.

Druhý set probíhal stejně jako ten první. Hostující hráčky zaostávaly hlavně na síti a v přesnosti kombinace.

00:00 / 00:00

volejbal, baráž

Ve třetí hře vedly Češky už 20:17, koncovka se jim ale nevydařila a rumunský tým pěti body vkuse otočil její průběh a radoval se z vítězství v sadě.

V závěru zápasu už domácí tým podobné selhání neopakoval, proměnil první mečbol a může se radovat z postupu.

Baráž o postup na mistrovství Evropy volejbalistek, odvetný zápas v Brně:

ČR - Rumunsko 3:1 (11, 18, -23, 22)

Rozhodčí:
Adler (Maď.) a Nederhoed (Niz.). Čas: 106 minut. Diváci: 500. Konečný stav baráže: 2:0.
Sestava a body ČR: Kossányiová 16, Plchotová 5, Havlíčková 23, Havelková 12, Monzoni 17, Mühlsteinová 3, libero Bednářová - Kvapilová, Pastulová, Rossi, Dostálová. Trenér: Parisi

Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít