Volejbalista Jan Štokr má za sebou sezónu snů, teď chce pomoci reprezentaci na ME

Je málo sportovců, kteří by v jedné sezóně dokázali se svým klubem dosáhnout tolika úspěchů jako volejbalista Jan Štokr v té letošní. Český reprezentant už několik sezón ukazoval, že patří k nejlepším universálům planety, ta letošní ho ale zastihla přímo ve skvostné formě. Přitom po úspěšném vystoupení na mistrovství světa měnil během pár dnů působiště, jeho novým zaměstnavatelem se navíc stal nejlepší klub italské série A Itas Diatec Trentino.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jan Štokr slaví vítezství v Lize mistrů | Foto: cvf. cz

"Když jsem přijel po mistrovství světa do Trenta, tak jsem hned hrál přípravný zápas proti Modeně. Ten se mi povedl, takže někteří fanoušci říkali, ano, to jsme koupili dobře. Ale přišli za mnou asi dva a začali mi vykládat, že jsem až ten třetí po Kazijským a Juantorenovi. A já jim na to řekl, že jsem na to připravený. Ale převážná většina mi držela palce," vzpomíná na začátky ve věhlasném klubu Jan Štokr. Jednoduché to ale neměl jen s fanoušky, testem odolnosti prošel i fyzicky a psychicky.

"Bylo to i v tréninku, trenér byl strašně náročný a už jen to člověka hodně zocelilo. Buď to člověku sedne, nebo musí jít pryč, protože ne každý hráč to skousne. Od října do února jsem se nezastavil, neměl jsem jediný den volna. Ale když ta sezóna dopadne takhle, tak na to člověk ani nemyslí. Po posledním míči ze mě spadl kámen zodpovědnosti, jestli si mě tady nechají, co bude dál," prozradil Štokr.

Přehrát

00:00 / 00:00

Volejbalista Jan Štokr má za sebou sezónu snů, teď chce pomoci reprezentaci na ME

Drobka, jak se Janu Štokrovi s jeho 209 centimetry a více jak sto kilogramy přezdívá, si určitě v Trentu nechají. Svými výkony pomohl italskému celku k vítězství v mistrovství světa klubů, Lize mistrů i v italské lize. Právě prvenství v domácí soutěži je ceněno na Apeninském poloostrově nejvíce.

"Bylo krásný, když jsem přijel domů s medailí a viděl rodinu pohromadě, a potom i příjezd domů do Telče i sem do Hradce," říká nadšený Jan Štokr, který teď odpočívá, ale už za 14 dní opět naskočí do přípravy, tentokrát národního týmu. Reprezentaci by na domácím mistrovstrví Evropy právě on měl táhnout k vysněné medaili.

"Tak jsem si to asi zavařil sám tou sezónou, že se teď ode mě budou čekat supervýkony (smích). Když to bude vypadat tak, jako na loňském mistrovství světa v Itálii, kde jsme se volejbalem bavili a měli z toho dobrý pocit, tak to je naše jediná cesta, jak uspět," věří Jan Štokr.

Alena Benešová, Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme