Volejbalisté Českých Budějovic jsou v extralize stále bez porážky

Uniqua extralize volejbalistů nadále vládnou České Budějovice. Jihostroj totiž vyhrál i třinácté utkání, když vyhrál ve 14. kole na palubovce Brna 3:0 na sety. Poslední naopak zůstává Odolena Voda, která podlehla ČZU Praha 0:3.

Volejbal. Ilustrační foto

Volejbal. Ilustrační foto | Foto: David Kubíček

Brněnští volejbalisté na své palubovce hvězdami nabitému soupeři z Českých Budějovic vzdorovali pouze ve druhém setu. První sadu prohráli hladce 16:25, v té druhé se ale s účastníkem Ligy mistrů domácí hráči přetahovali až do koncovky.

Jihostroj nakonec v nervy drásající bitvě získal druhý set v poměru 29:27. Třetí sada už vyzněla znovu jasně pro favorita, který zvítězil 25:15 a celkově 3:0. České Budějovice tak zůstávají i po třináctém kole jediným neporaženým celkem a body ztratily pouze za tři výhry v poměru 3:2.

Při pohledu na soupisku týmu reprezentačního trenéra Svobody se ale není co divit. Jména jako Jakub Novotný, Petr Zapletal, Radek Mach či Andy Rojas z Venezuely doslova předurčují k nadvládě v domácí soutěži.

V dalších zápasech 14. kola Benátky nad Jizerou zdolaly Zlín 3:2, Odolena Voda podlehla ČZU Praha 0:3 a Ústí nad Labem porazilo Příbram 3:1.