Volejbalisté Českých Budějovic nestačili v LM na Cuneo

Volejbalisté Jihostroje České Budějovice prohráli v pátém kole Ligy mistrů s italským Cuneem 0:3 na sety. Jihočeši tak zůstávají ve skupině D poslední se čtyřmi body na svém kontě. V domácím prostředí tak nevyhráli ani jeden zápas.

Volejbalisté Českých Budějovic (v černém) prohráli v Lize mistrů s italským Cuneem 0:3 | Zdroj: ČTK

České Budějovice tak nezopakovaly senzační říjnovou výhru z Itálie, na svého soupeře tentokrát nestačily. V prvním setu vedl italský mistr už 16:9, dobrým servisem mu pomáhal český reprezentant Jakub Veselý. Trenér Jan Svoboda poslal na nahrávku Habra misto Zapletala, ale první sadu Jihostroj prohrál 18:25.

Také ve druhém i třetím setu se Cuneu dařilo vysokými bloky zastavovat útoky domácích, ti pouze dotahovali skóre a nakonec prohráli 0:3.

Volejbalová Liga mistrů, 5. kolo skupiny D:

Jihostroj České Budějovice - Bre Banca Lannutti Cuneo 0:3 (-18, -22, -21)
Rozhodčí: Schürmann (Licht.), Herbik (Pol.). Čas: 74 min. Diváci: 1500 (vyprodáno)

Sestava a body Č. Budějovic: Fila 19, Sukuba 1, J. Novotný 9, Rojas 5, Smrčka 3, Zapletal, libero Juračka - Habr 3, Mach 1, Motys 2, Michálek 3. Trenér: Svoboda

Nejvíce bodující hráči Cunea: Wijsmans 12, Ngpateth 9, Veselý 8, Vissotto 7