Volejbalisté Českých Budějovic podlehli Trentinu

Volejbalisté Českých Budějovic prohráli i pátý zápas v Lize mistrů. Obhájci trofeje Trentinu doma podlehli 1:3 na sety. Proti italskému favoritovi dnes uhráli alespoň druhý set v soutěži

Michal Sedláček sleduje hráče vítězného týmu z Trentina.

Michal Sedláček sleduje hráče vítězného týmu z Trentina. | Zdroj: ČTK

Jihočeši narazili na nejlepší současný tým v Evropě, obhájce vítězství v Lize mistrů. Přesto volejbalisté Jihostroje především v prvním a ve třetím setu dokázali soupeři vzdorovat.

Domácí do utkání vstoupili výborně, dokonce vedli 7:4. Hosté však vývoj brzy otočili a první sadu vyhráli 25:22. Na začátku druhého dějství pokračovali Italové v drtivé hře a hráči Jihostroje vzdorovat nedokázali, podlehli 25:18. Ve třetím setu vzpomněli Jihočeši na úvod do utkání a dostali se do vedení 17:13. Stejně jako v první sadě hosté přidali a tentokrát rozhodla koncovka pro domácí v poměru 25:23. Ve čtvrté části hosté získali vedení a domácí se snažili dotahovat, nicméně i přes bojovný výkon si připsali na své konto pátou porážku ve skupině A Ligy mistrů.

Český mistr ostudu neudělal, dokonce vyhrál set. Hosté ale v důležitých okamžicích vytáhli zbraně těžkého kalibru, kterými jsou nejlepší smečař na světě Bulhar Matej Kazijskij nebo Kubánec Juantorena. ale i tak si připsal na své konto pátou porážku ve skupině A Ligy mistrů.

00:00 / 00:00