Volejbalisté Českých Budějovic podlehli v Lize mistrů Paříži

Volejbalisté Českých Budějovic prohráli v Lize mistrů i druhý zápas. Po úvodní třísetové porážce v Černé Hoře s Budvou dnes Jihostroj ve skupině C doma sahal alespoň po bodu, ale Paříži nakonec podlehl 1:3 po setech 18:25, 23:25, 25:21 a 29:31.

Budějovičtí volejbalisté Mach (3) s Novotným (4) se snaží zablokovat Hirsche z Unterhachingu | Zdroj: ČTK

Úvod zápasu se Jihočechům nepovedl, první bod získali až za stavu 0:5. Ani pak se jim nedařilo zastavovat útoky francouzského týmu, navíc nevycházel ani servis a první set rychle dospěl ke konci.

Druhá sada sice začala z pohledu domácích hráčů mnohem lépe, ale brzy se skóre opět zhouplo ve prospěch soupeře. K chvilkovému obratu pomohla série dělových podání univerzála Kriška, Jihočeši statečně bojovali i v koncovce, ale hosté minimální náskok udrželi.

Zlepšený výkon ale českému vicemistrovi vydržel. V koncovce třetího dějství domácí otočili pětibodovou sérií nepříznivý stav na 23:20 a slavili první vyhraný set v novém ročníku LM.

V dramatické čtvrté sadě jim ale k vyrovnání na 2:2 a bodovému zisku naopak nestačil slibný čtyřbodový náskok ani dva setboly. Při pátém mečbolu skončil Kriškův smeč v autu. Ve vítězném týmu se 29 body blýskl smečař Ivovič.

Další zápas České Budějovice čeká ve středu 6. listopadu v Polsku proti Rzeszowu.