Volejbalisté doplatili na přílišnou motivaci i nervozitu

Čeští volejbalisté na evropském šampionátu, který hostí Česká republika společně s Rakouskem, zklamali. V domácím prostředí nedokázali přejít v osmifinále přes Polsko, kterému podlehli 1:3 na sety. Navíc předvedená hra byla na míle vzdálená té, kterou se reprezentace prezentovala na loňském mistrovství světa v Itálii.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jan Svoboda - volejbalový trenér | Foto: Alžběta Švarcová

,,Celé to bylo charakterizováno velkou podporou diváků v domácích zápasech, ale zdálo se mi, že v určitých chvílích jsme byli až přemotivovaní a potom zase nervózní," hodnotil výkon svých svěřenců trenér Jan Svoboda.

Z nervozity pramenily chyby, které hráči téměř v každém utkání vyprodukovali. Nejvíce byly patrné v zápasech, které vystoupení národního týmu na šampionátu orámovaly. Úvodní duel s Portugalskem i osmifinále s Polskem. Pryč byla lehkost a uvolněnost českých volejbalistů, se kterou přehrávali soupeře při mistrovství světa v Itálii, kde skončili celkově desátí, z evropských celků šestí.

Přehrát

00:00 / 00:00

Volejbalisté doplatili na přílišnou motivaci i nervozitu

,,Pokaždé se to odvíjí od utkání, které se vám na šampionátu povede. Nemůžu říct, že bychom tam hráli lepší volejbal, ale teprve vítězství nad dobrým soupeřem z Bulharska nás nakoplo k dobrým výsledkům. Teď jsme s Polskem prohráli. Myslím, že kdybychom je porazili, tak by to byl impuls k lehkému volejbalu, což byl ten rozdíl," tušil Svoboda.

Rozdíl byl také v tom, že v Itálii nikdo nad ostatní v českém celku nevyčníval. Všichni totiž předváděli výkony na hranici svých možností. V Karlových Varech byl na výbornou hodnocen, zejména v utkání s Polskem, pouze universál italského Trentina Jan Štokr.

,,Je pravda, že to byl jediný krajní hráč, na kterého jsme se mohli spolehnout. V prvním utkání s Portugalskem šel sice ze hřiště, pak se vrátil do tie-breaku a v podstatě nám ho vyhrál. Estonsko odehrál dobře, proti Rusům to bylo celkově špatné, takže se do dobrých čísel nedostal nikdo. A proti Polsku táhl tým dvě třetiny zápasu sám, takže ho musím pochválit," říká Jan Svoboda.

Toho v následujících týdnech čeká přetěžký úkol. Vedle klubových povinností v Českých Budějovicích musí dát reprezentační výběr psychicky dohromady, aby v listopadu uspěl v prvním z kvalifikačních turnajů pro olympijské hry v Londýně.

Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme