Volejbalisté i volejbalistky v přípravě na ME prohráli

Čeští volejbalisté prohráli v posledním přípravném utkání před mistrovstvím Evropy s Ruskem 0:3 na sety. Nedařilo se ani českým volejbalistkám, které v přípravě na evropský šampionát uhrály s Nizozemskem jen jediný set.

Volejbal. Ilustrační foto

Volejbal. Ilustrační foto | Foto: David Kubíček

Čeští volejbalisté se dnes na palubovce postavili aktuálně nejlepšímu týmu světa, který má v sestavě i dva nejvyšší muže šampionátu. Utkání zahájila minuta ticha za oběti letecké nehody, během níž zemřeli všichni z hokejového klubu Lokomotiv Jaroslavl včetně českých reprezentantů Karla Rachůnka, Jana Marka a Josefa Vašíčka.

Český volejbalový trenér Jan Svoboda poslal na hřišti základní šestku ve složení Ticháček, Štokr, Popelka, Pláteník, Konečný, Veselý a Kryštof. První sada utkání byla velmi vyrovnaná, zlom přišel až za stavu 18:18, kdy se Rusům podařily čtyři bloky v řadě.

Ve druhé sadě zase ruští hráči úřadovali na servisu, který je jejich největší zbraní. Přesto se český tým dokázal na soupeře v koncovce druhého setu dotáhnout, při třetím setbolu ale zamířil český servis do autu.

Ve třetím setu českému mužstvu utekl začátek, kdy si Rusové vytvořili náskok, který pak už po zbytek třetího dějství nepustili. Dnešní prohra ale volejbalisty nemusí nijak zvlášť mrzet, ostrý zápas proti největším favoritům mistrovství Evropy je čeká až v pondělí. V sobotu hrají Češi s Portugalskem, v neděli nastoupí proti Estonsku.

Volejbalistky také prohrály

Ani českým volejbalistkám se dnes v přípravě nedařilo, ve Svitavách prohrály s Nizozemskem 1:3 na sety. První sada českému týmu utekla, v dalších už Češky držely s Nizozemkami, které nastoupily v nejsilnější možné sestavě, krok a jednu dokonce vyhrály. Celkový výsledek ale zaslouženě hovořil pro Nizozemsko.

Zbývající vzájemné přípravné utkání odehrají české volejbalistky ve čtvrtek od 17 hodin v Brně.