Volejbalisté Jihostroje bez opor sebrali v Lize mistrů set favoritovi z Novosibirsku

Lépe než před týdnem na domácí palubovce, kde nezískali ani set, dopadli volejbalisté Českých Budějovic v utkání Ligy mistrů na půdě ruského Novosibirsku. Bez smečaře Petera Pláteníka a univerzála Jakuba Novotného Jihostroj prohrál s i po čtvrtém kole stále neporaženým a vedoucím týmem tabulky 1:3 na sety. Jihočeši jsou ve čtyřčlenné skupině s jednou výhrou na třetí příčce.

Volejbalisté Českých Budějovic (v černém) prohráli v Lize mistrů s italským Cuneem 0:3 | Zdroj: ČTK

Českobudějovičtí vstoupili do utkání sebevědomě a postupně si vypracovali čtyřbodové vedení 10:6. Od té doby jim ovšem přestal fungovat díky kvalitnímu servisu soupeře příjem a pomalu se rozjíždějící ruská mašina získala první set poměrně v klidu poměrem 25:19.

Na nahrávače ruských olympijských vítězů Buťka se hosté snažili často formovat trojblok a nejen tím domácí mužstvo v druhé sadě zaskočili. Po sérii servisů nahrávače Habra, který normálně nastupoval až za Zaplatelamem, vedli 18:15. Spolehlivým výkonem v útoku posléze dokráčeli k vyrovnání na 1:1. Pro Lokomotiv to byl teprve druhý ztracený set v soutěži.

Svěřenci trenéra Jana Svobody trápili protivníka dál, když s s ním i ve třetím dějství dlouho drželi krok, ovšem v domácí tým se pak propracoval k vedení 24:20. Jenže Jihočeši postupně smazali šest setbolů, jeden měli k dispozici dokonce i oni, přesto nakonec dramatickou koncovku prohráli 27:29.

Pak už ale na dvorci začaly kralovat domácí bloky a servis. Novosibirsk se rychle blížil k vítězství. Trenér Svoboda zápas sice ještě zdramatizoval po vystřídání některých hráčů. Jihostroj totiž dokázal ukrojit ze sedmibodové ztráty pět bodů, ale větší drama už ruský klub nedopustil.

Volejbalisty Českých Budějovic čekají v základní skupině ještě prosincové zápasy v Budvě, která na vítězství stále čeká, a doma s Berlínem, který je v tabulce druhý o tři body před Jihostrojem. Na postup potřebují Jihočeši obsadit druhou příčku.