Volejbalisté Jihostroje v LM dál čekají na výhru, trenéra Svobodu mrzí ztráty vedení

Volejbalisté Českých Budějovic nezískali ve čtyřech zápasech Ligy mistrů ani bod. Tentokrát byl nad jejich síly polský Rzeszów, kterému Jihočeši podlehli 0:3 na sety. Litovat může český celek především několika ztrát nadějného vedení.

Dawid Konarski z Rzeszów překonává obranu Jihostroje během utkání Ligy mistrů

Dawid Konarski z Rzeszów překonává obranu Jihostroje během utkání Ligy mistrů | Zdroj: ČTK

Jihostroj České Budějovice sehrál vyrovnaný jen druhý set. V něm dokonce sahal po vítězství. Vypracoval si setbol, ten ale nedokázal proměnit v úspěch. A tak trenéru Janu Svobodovi zbyly jen oči pro pláč.

„Možná víc než ztracený setbol mě mrzí ztráta vedení 22:19 a také ztráta vedení 12:8 ve třetím setu. Ve třetí sadě jsme měli k výhře možná nejblíže, soupeř to ale vždycky zvrátil dobrým servisem.

00:00 / 00:00

Trenér Českých Budějovic Jan Svoboda po utkání Ligy mistrů s polským Rzeszówem

Svoboda musel uznat, že síla a kvalita polského týmu je prostě někde jinde. Rzeszów potvrdil velmi vysokou výkonnost a příslušnost nejen k polské, ale dokonce k evropské špičce.

„Potvrdil kvalitu. Musím říct, že hrál lépe než doma. V domácím prostředí to mužstvo hrálo trochu v nepohodě. Přece jenom bylo po porážce v polské lize, prohrálo doma jeden zápas v Champions League. Tentokrát ale předvedl polský mistr přesvědčivý výkon,“ dodává Svoboda.

Kladem zápasu pro český celek byl výkon mladíka Šulisty. Ten si prožil opravdu křest ohněm. Sám musel uznat, že proti tak kvalitnímu soupeři ještě nikdy nenastoupil.

„Na takovou ránu jsem ještě nikdy nepřihrával. Byl to dobrý zápas, myslím, že lidem se to muselo líbit,“ říká Petr Šulista.

Český celek má v kolonce získaných bodů i po čtvrtém kole Ligy mistrů nulu. A moc růžově to s jeho dalšími ambicemi v prestižní soutěži nevypadá.

Kamil Jáša, David Nyč Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít