Volejbalisté Liberce odvrátili ve finále první kladenský mečbol

Volejbalisté Liberce odvrátili hrozbu porážky ve finále Kooperativa extraligy. V pátém utkání porazili Kladno 3:0 na sety a snížili stav série na 2:3. Další zápas se hraje ve čtvrtek v Kladně. Třetí místo si vybojovali hráči Českých Budějovic, kteří vyhráli ve třetím utkání nad Příbramí 3:0 a celkově zvítězili v sérii 2:1.

Petr Pešl (vlevo) a Tomáš Kotrch (vpravo) z Liberce blokují kladenského Jana Svobodu | Zdroj: ČTK

Volejbalisté Kladna šli do utkání na palubovce Liberce s vědomím, že v případě úspěchu mohou po pěti letech znovu slavit extraligový titul. Domácí hráči, kteří vyhráli základní část soutěže, ale tentokrát nedali svému soupeři příliš šancí a zachovali si tak naději na zvrat.

Dukla vstoupila do utkání výborně a dokázala eliminovat takřka všechny útočné snahy Středočechů. První sadu vyhrála bez větších problémů 25:16. Pohodu si zachovali domácí také ve druhém dějství. Liberečtí si vybudovali až osmibodový náskok a dovedli set k vítězství 25:19.

00:00 / 00:00

Utkání z pohledu reportéra Radiožurnálu Tomáše Kohouta

Nejvyrovnanější průběh nabídla poslední třetí sada. Kladno si tentokrát pohlídalo úvod, postupně ale přenechalo iniciativu Dukle, která zvládla lépe koncovku setu a vyhrála 25:22. To jí zabezpečilo celkový triumf 3:0 a snížení série na 2:3.