Volejbalisté Liberce porazili ve Vyzývacím poháru Maccabi Tel Aviv 3:0

Volejbalisté Liberce jsou blízko k postupu do semifinále Vyzývacího poháru. Ve své hale totiž porazili Maccabi Tel Aviv 3:0 na sety. V celém utkání Severočeši dominovali a to hlavně na servisu a v obraně. O postupujícím se rozhodne v odvetě za týden v Izraeli.

Slovenský volejbalista Lukáš Diviš z Novosibirsku smečuje přes budějovického Radka Macha | Zdroj: ČTK

Volejbalisté liberecké Dukly vstoupili do utkání až nad očekávání dobře. Americký smečař Burrow skvěle podával a po sérii jeho úspěšných servisů byl stav 4:0. I zbytek první ho setu se odehrál spíš v exhibičním duchu a domácí vyhráli první sadu 25:12.

Druhý set už byl vyrovnanější a stav se dlouho přeléval. Severočeši ale včas zabrali a druhý set vyhráli nakonec také přesvědčivě 25:17. Hosté z Tel Avivu nenašli na libereckou Duklu protizbraň ani ve třetí sadě a prohráli ji stejně jako tu první velmi lehce 13:25.

Trenér domácích Michal Nekola byl spokojený především se servisem svých svěřenců, který dělal soupeři obrovské starosti a dostával izraelský tým pod tlak. Neopomněl ale připomenout, že hostům chyběl jejich první nahrávač, který by měl v odvetě nastoupit.

Lepší z této dvojice nastoupí v semifinále buď proti Piacenze nebo Minsku.