Volejbalisté Liberce postoupili ve Vyzývacím poháru do Final Four

Volejbalisté Dukly Liberec postoupili do Final Four Vyzývacího poháru. Po domácím čtvrtfinálovém vítězství 3:0 na sety nad favorizovaným francouzským celkem Stade Poitevin Poitiers dnes prohráli stejným rozdílem na jeho palubovce. O postupujícím tak musel rozhodovat tak zvaný „zlatý set“, který český celek vyhrál v poměru 15:12.

Volejbal

Volejbal

Liberec se tak ve třetí nejvyšší evropské pohárové soutěží probojoval mezi čtyři nejlepší celky. Podobný úspěch Severočeši zaznamenali naposledy v roce 2005, kdy prošli do Final Four Klubového poháru.

První dva sety patřily jasně Poitiers, kteří vyhráli 25:19 a 25:21. Ve třetí sadě se ale zdálo, že za postupem kráčí Liberec, který vedl už 15:9. Jenže Poitiers dokázali skóre ještě otočit a po výhře 25:23 si vynutili zlatý set.

Ten liberečtí zvládli už v osmifinále s Rematem Zalau, stejně se jim dařilo i proti francouzskému soupeři. Stálo je to ale nervy. Severočeši si totiž vypracovali už čtyřbodový náskok, načež soupeři dovolili otočit na 11:10. Koncovku však úspěšně zvládli a po výhře 15:12 postoupili.

Spolu s Libercem se do Final Four probojoval i chorvatský celek Mladost Záhřeb, který zvítězil nad ukrajinským Lokomotivem Charkov v obou zápasech 3:2. Ve zbylých dvou duelech mají k postupu blíže Perugia s českým reprezentantem Janem Štokrem a SCC Berlín, za který hrají Jaroslav Škach a Martin Kryštof.