Volejbalisté Liberce vyhráli úvodní zápas ligového finále

Volejbalisté Dukly Liberec porazili v úvodním utkání finále Kooperativa extraligy Brownhause Kladno 3:1. Vítěz základní části nejvyšší soutěže se tak dostal do vedení v sérii 1:0. Druhý zápas je na programu zítra od 18 hodin.

Volejbalisté Liberce se radují z vítězství v prvním setu úvodního finálového utkání proti Kladnu | Zdroj: ČTK

Dukla Liberec - Kladno 3:1 (24, -23, 19, 17)

Prognózy o tom, že finále bude rozhodovat kvalita servisu, se potvrdily hned v úvodním duelu. Zatímco Liberec dokázal podání udržet na vysoké úrovni zejména zásluhou univerzála Vencovského, Kladno svoji největší zbraň ukázalo pouze v průběhu druhé sady.

00:00 / 00:00

Utkání pohledem reportéra Radiožurnálu Tomáše Kohouta

O osudu utkání rozhodl za vyrovnaného stavu 1:1 na sety nástup do třetí sady. Hosté si nedokázali kvalitně přihrát, z čehož pramenily chyby v útoku. Naopak domácí pozornou obranou a zkušenostmi Jeslínka s Pešlem dovedli nakonec utkání pohodlně do vítězného konce.

Rozhodčí: Labašta, Pejpal. Čas: 127 min. Diváci: 1150. Stav série: 1:0.

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít