Volejbalisté Ostravy jsou novými mistry, rozhodlo o tom šesté finále

Celek VK Ostrava je novým mistrem České republiky ve volejbale. Rozhodl o tom šestý zápas finálové série Uniqa extraligy proti Českým Budějovicím, který Ostravští vyhráli 3:2 na sety. Získali tak své teprve druhé prvenství v samostatné české historii. Budějovickým se naopak rozplynul sen o třetím titulu v řadě.

Volejbalisté Ostravy se radují ze získaného bodu ve finálovém utkání proti Českým Budějovicím | Zdroj: ČTK

Za velké podpory svých fanoušků využili volejbalisté Ostravy druhý mečbol v sérii. Zaplněná hala byla svědkem skvělého úvodu ze strany domácích. Ti si v průběhu prvního setu vytvořili až sedmibodový náskok, který však Jihostroj postupně stahoval. Vyrovnat už ale nedokázal, a tak první sadu prohrál 22:25.

Druhý set nabídl mnohem vyrovnanější hru. V té ale udělali klíčový krok znovu domácí, kterým se za stavu 18:18 podařilo uhrát tři body v řadě, díky kterým nakonec získali také druhou sadu, tentokrát 25:23.

Ve chvíli, kdy vedli Ostravští 2:0 na sety, nastal velký zlom. Následující dvě sady vyhráli Jihočeši. Ti byli především ve čtvrtém setu jednoznačně lepší než soupeř. Po vítězství ve čtvrté hře v poměru 25:20 a vyrovnání celého zápasu by si na domácí vsadil málokdo.

Závěr duelu však zvládli lépe domácí. Nakonec tedy rozhodoval tiebreak, v němž měla Ostrava čtyři mečboly. Poslední se jí podařilo úspěšným blokem Zdeňka Haníka proměnit, a tak mohli domácí slavit zisk mistrovského titulu.