Volejbalisté Ostravy podlehli Maaseiku a prohráli i pátý zápas v Lize mistrů

Volejbalisté Ostravy prohráli i svůj poslední domácí zápas v Lize mistrů. Belgickému Maaseiku podlehli jednoznačně 0:3 na sety, čímž definitivně přišli o šance na postup ze základní skupiny.

Radost volejbalistů Maaseiku

Radost volejbalistů Maaseiku | Zdroj: ČTK

Belgičané byli o třídu lepším týmem a dominovali ve všech herních činnostech. V prvním setu domácí potopil zejména mizerný příjem kapitána Richarda Maulera. Výrazný rozdíl mezi oběma týmy byl i v nahrávce, jenže ani vystřídání Zdeňka Haníka mladým Dvořákem v průběhu druhé sady nevedlo ke zlepšení.

V prvních dvou setech tak Ostravští podlehli svému soupeři 18:25. Maaseik útočil velice chytře a Ostrava v průběhu celého zápasu v podstatě nezablokovala. To platilo i pro třetí set zápasu, který byl jako jediný vyrovnanou částí hry.

Zejména kvalitním servisem v něm dokázali domácí volejbalisté dostat belgického vicemistra pod tlak, nakonec ale znovu prohráli, tentokrát 23:25. Pátou prohrou přišel český celek o šanci na postup ze základní skupiny Ligy mistrů, ve které zatím z pěti zápasů získal jediný set.