Volejbalisté podlehli Nizozemcům a přišli o šanci na Final Four

Čeští volejbalisté podlehli ve Světové lize Nizozemsku 1:3 a přišli o šanci na postup do Final Four druhé výkonnostní skupiny. V neděli v Soulu zakončí letošní ročník soutěže zápasem proti Egyptu. Českému týmu dnes chyběl nahrávač Jakub Janouch, neboť má zlomený prst na ruce.

Ilustrační foto

Ilustrační foto | Foto: David Kubíček

Před devíti dny v Bratislavě čeští reprezentanti Nizozemsko porazili 3:2, v korejské metropoli ale soupeř nastoupil s touhou po odvetě, umocněnou navíc větší šancí na Final Four.

První set také patřil přesněji hrajícím Nizozemcům, kteří zvítězili 25:20, pak ale český tým s nahrávačem Habrem hru vyrovnal.

V druhé sadě sice Češi dvakrát ztratili nadějný náskok a v koncovce čelili setbolu, přesto po dvou Bartošových servisech dokázali otočit na 26:24. Po hladké páteční porážce s domácí Koreou to byl první set, který výběr španělského kouče Miguela Falascy v Soulu získal.

Jenže další už nepřidal. Závěr třetí sady rozhodlo za stavu 22:22 podání kladenského nahrávače Van Haarlema a ve čtvrtém dějství už český tým prakticky od počátku ztrácel. Čtvrtá porážka z osmi zápasů mu šanci na závěrečný turnaj sebrala.

„Prohráli jsme velkým rozdílem, neměli jsme šanci je chytit,“ řekl na webu turnaje Falasca. „Hráli jsme lépe než proti Korejcům, ale servis Nizozemců měl vyšší kvalitu než náš. A nedělali tolik chyb, proto jsme prohráli,“ dodal kapitán Aleš Holubec.

Nizozemsko je v pořadí 12 účastníků druhé divize třetí za neporaženou Kanadou a druhým Tureckem. Final Four se bude hrát v Portugalsku.