Volejbalisté porazili v přípravě na ME Kanadu

Čeští volejbalisté zvládli úspěšně přípravný duel na mistrovství Evropy s Kanadou. V prvním ze tří vzájemných utkání vyhráli v Českých Budějovicích 3:0 na sety.

Jan Svoboda - volejbalový trenér

Jan Svoboda - volejbalový trenér | Foto: Alžběta Švarcová | Zdroj: Český rozhlas

Po vyrovnaném začátku nebylo brzy v průběhu prvního setu co řešit. Volejbalisté, které vyslal český trenér Svoboda do základní sestavy, byli o poznání jistější než jejich soupeři z Kanady. První set tak vyhrál národní tým 25:14, druhý potom 25.20 a třetí 25:22.

Nahrávač Ticháček pestře rozděloval útoky a především Štokr potvrdil pověst diagonálního hráče světové úrovně. Stejný soupeř čeká českou reprezentaci i zítra, kdy oba týmy nastoupí ke druhému duelu od 18 hodin v Jindřichově Hradci.