Volejbalisté prohráli ve Světové lize s Korejci 1:3

Volejbalisté prohráli ve Světové lize v Koreji 1:3 a po čtyřech zápasech mají na kontě dvě výhry a dvě porážky. Skupinu D vede neporažená Francie, která i podruhé zdolala Japonsko jasně 3:0.

Český volejbalový reprezentant Jan Štokr

Svěřenci trenéra Zdeňka Šmejkala mohli v Čchonanu prohrát bez zisku setu, ale v úvodní sadě se jim povedlo otočit koncovku. Celý set prohrávali, ale za stavu 22:24 odvrátili dva setboly v řadě, pak ještě třetí a při svém třetím setbolu uspěli.

V dalších třech setech už tahali za kratší konec. Měli problém s příjmem i efektivností útoku. Na nahrávce začal Habr a nepomohla ani změna za Janoucha.

Na univerzálu zápas rozehrál Konečný, který byl se 17 body nejlepším českým hráčem. Od druhé sady se střídal se Štokrem, který dohrál celý čtvrtý set.

Čeští volejbalisté v Koreji hráli stejně jako předtím v Japonsku. Jeden zápas v pěti setech vyhráli a jednou prohráli ve čtyřech setech. Udrželi se na druhém místě tabulky a mají čtyři body stejně jako oba asijské výběry. Za týden je čeká dvojzápas ve Francii.

Následovat budou všechny odvety na české půdě. Do Final Four druhé divize Světové ligy postoupí jen vítěz skupiny.