Volejbalisté se před MS rozrostli

Český volejbalový tým mužů má za sebou více jak dva měsíce příprav před mistrovstvím světa v Itálii. Během této doby prošel tým několika obměnami, sehrál 14 přípravných utkání a nyní už netrpělivě čeká na start šampionátu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jan Štokr | Foto: volejbalcz.cz

Ve čtvrtek nastoupí na palubu letadla směr Milán dvanáctka hráčů, které vybrali do nominace trenéři Jan Svoboda a Milan Hadrava. Už v úvodu přípravy museli překousnout neúčast dvou zraněných hvězd blokařů Martina Lébla a Michala Raka.

Krušné chvilky si zažili ještě několikrát, když museli kádr postupně zeštíhlet na konečný tucet. Přitom převážná většina týmů bude mít na šampionátu zapsáno o dva hráče více. Umožňují to totiž pravidla světové volejbalové federace.

Přehrát

00:00 / 00:00

Volejbalisté se před MS rozrostli

„My jsme na loňském šampionátu v Turecku, na Evropě, ozkoušeli variantu se 14 poprvé a popravdě řečeno se nám neosvědčila. Není možnost mít ty hráče na lavičce, ale je to varianta, kdy sedí na tribuně. Rozhodli jsme se proto, že pojedeme na 12 a doufám, že se to ukáže jako správné,“ vysvětluje trenér Jan Svoboda.

V týmu sice chybí super hvězdy, ale bezejmenný také rozhodně není. Štokr, Pláteník,Popelka, Veselý, Kryštof, Ticháček a další jsou jména, která mají v klubové Evropě zvuk.

„My to nemůžeme hrát na individuality, ale musíme to hrát týmově,“ říká universál Jan Štokr a potvrzuje slovy to, co je během přípravy z českého celku cítit na palubovce během zápasů i mimo ni. Soudržnost.

„Já vlastně co jsem v reprezentaci, tak šlapat mužstvo od začátku přípravy do konce, tak to jsem ještě neviděl. A opravdu ten tým si zaslouží výsledek na mistrovství světa,“ přidává se nahrávač Petr Zapletal.

Narození dcery

Jeho dobrou náladu mu během přípravy zvedl ještě jeden zážitek. V noci před posledním přípravným zápasem s Kanadou se mu narodila dcera Nela a Petr nechyběl u porodu. „Spal jsem půl hodiny, ale stálo to za to. Pořád jsem plný dojmů.“

Nyní už se Zapletal a s ním všichni volejbalový příznivci těší na zážitky z mistrovství světa. To pro český celek začíná v sobotu zápasem s Francií. V neděli pak vyzve Čínu a skupinu E uzavře pondělním utkáním s Bulharskem.

Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme