Volejbalisté se v Istanbulu chystají ne evropský šampionát.

V tureckém Istanbulu se od pátku uskuteční mistrovství Evropy volejbalistů. Na přehlídce nejlepších týmů starého kontinentu nebude chybět ani Česká republika. Svěřence Jana Svobody v základní skupině prověří Srbsko, Itálie a Bulharsko. Do další fáze šampionátu si přitom zajistí postup tři nejlepší celky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

MS Istanbul logo | Foto: www.čvf.cz
Přehrát

00:00 / 00:00

Volejbalisté se v Istanbulu chystají ne evropský šampionát.

Do Istanbulu česká výprava dorazila v úterý v podvečer a v dějišti šampionátu už stihla dva tréninky. Trenér Jan Svoboda má pro mistrovství Evropy k dispozici čtrnáct hráčů. Mezi nimi jediného muže hrajícího v současné době nejvyšší soutěž na českých palubovkách.

"Tak ono to vyplývá z toho, že ti nejlepší hráči z České republiky startují v zahraničí a živí se zahraničním angažmá, nicméně my jsme měli letos ve výběru dlouho tři hráče z české extraligy. I první kvalifikaci v Liberci absolvoval Tomáš Hýský, dlouho se v reprezentaci držel i Zdeněk Haník na nahrávce a alternoval tam i Vencl na liberu, takže příležitost hráči dostali. Ale nakonec je v té závěrečné nominaci jediný hráč", uvedl ke složení týmu kouč českých volejbalistů. V Turecku tak může sázet především na zkušenost.

"Jsou tam hráči, kteří už deset let hrají v zahraničních nejlepších ligách a jsou tam i hráči, kteří už pamatují i mistrovství Evropy v roce 2001 a mají v reprezentaci odehráno spoustu let. Takže si nemyslím, že to mužstvo je nezkušené a už je tam opravdu hodně hráčů, kteří mají na mezinárodní úrovni odehráno spoustu zápasů", dodává Jan Svoboda.

K nejzkušenějším hráčům českého výběru patří bezesporu nahrávač SSC Berlín Jaroslav Škach. Navíc je i nejstarším mužem v sestavě. "Tak na to, že jsem byl všude zvyklý být nejmladší, je to velká změna. Zjistil jsem to vlastně až z novin. Nepřipadám si, že bych byl nejstarší, ale bohužel čas letí a je to tak", podotýká. S nominací Jaroslava Škacha to ale vůbec nebylo jednoduché. Mužstvo doplnil vlastně až těsně před odletem. V jaké fázi přípravy ho trenér Jan Svoboda zastihl? "Na turnaji v Příbrami s mým klubem. Začali jsme trénovat před třemi nedělemi, takže jsem toho zatím moc nenapinkal".

Přímo v Istanbulu se v základní skupině Česko utká se Srbskem, Itálií a Bulharskem. Postup do další fáze šampionátu si zajistí tři nejlepší celky. A který ze soupeřů by tedy mohl být k poražení? "Jsou čtyři kandidáti na titul, Rusko a celá naše skupina, takže si myslím, že si musíme dávat postupné cíle, podívat se jak to bude vypadat, přes který mančaft by se dalo postoupit a určitě zkusit jeden zápas vyhrát. Porazit se dají všichni, ale všichni přes léto hráli dobře. Ale myslím si, že by cesta mohla vést přes Italy", věří Jaroslav Škach. Jako první ale v pátek prověří sílu českých volejbalistů Srbsko.

Pavel Petr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme