Volejbalisté Tour i se dvěma Čechy - překvapení Ligy mistrů

Na úspěch volejbalistek Prostějova, které si včera vybojovaly postup do vyřazovací fáze Ligy mistryň, dnes navážou čeští volejbalisté v dresech zahraničních klubů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Reprezentační blok Popelka, Konečný, Štokr | Foto: cvf. cz

Před posledními zápasy ve skupinách je jisté, že ve vyřazovací fázi soutěže se představí minimálně čtveřice českých volejbalistů. Postup Jakuba Novotného v barvách polského Belchatowu a Jana Štokra s Trentinem není takovým překvapením, protože oba celky mají ambice vyšší než jen ‘postup ze skupiny‘. To účast francouzského Tours s Petrem a Davidem Konečnými mezi elitou je velkým překvapením.

„Byla to nejtěžší skupina v rozlosování a my jsme byli bráni jako papírově nejslabší mužstvo. I univerzál Trevisa v rozhovoru pro italský Gaztetta dello Sport prohlásil po našem vítězství v Trevisu, že prohráli s papírově nejslabším mužstvem. Ale jsem strašně rád, protože před dnešním posledním zápasem máme z pěti zápasů čtyři vítězství. Myslím, že to nečekal nikdo ani ve snu,“ raduje se blokař Petr Konečný.

Přehrát

00:00 / 00:00

Volejbalisté Tour se dvěma Čechy - překvapení Ligy mistrů

Vedle Trevisa mělo Tours ve skupině E také hvězdami nabitý turecký Ferenbahce Istanbul nebo ruský Lokomotiv Belgorod.

„V Tour je ohlas veliký! Je vidět, v že v tomhle stočtyřicetitisícovém městě je to sport číslo jedna. Fotbal je tady druhá liga a město vesměs žije jenom volejbalem. Na každý zápas Ligy mistrů chodí přes tři tisíce diváků a nám se hraje před takovou kulisou výborně,“uvedl Petr Konečný.

Hrát se bude opět před nabitou halou i dnes večer, kdy se francouzský mistr představí proti již jistému vítězi skupiny Belgorodu. O tom, že by trenér v utkání, ve kterém vlastně o nic nejde, nechal odpočívat nějaké opory, nemůže být ani řeč

„Náš trenér chce vyhrávat, musí vyhrávat. A v takovémto zápase nejde, aby se to nějak vypustilo! Nebo že by hrála druhá šestka. To nepřipadá v úvahu. My dva s Davidem budeme hrát určitě. David určitě, protože je nejstabilnější hráč a dělá nejvíc bodů. Na něm naše hra stojí,“ připomíná Petr Konečný význam českých volejbalistů pro hru Tours.

V závěrečných zápasech základních skupin si vedle již zmíněného kvarteta může účast ve vyřazovacích bojích zajistit ještě někdejší universál Kladna Jan Svododa. Jeho Innsbruck hostí v přímém souboji o postup belgické Roseleare. Mimo hru už jsou Lukáš Ticháček s Friedrichshafenem, Jiří Král s Olympiacosem Pireus i Jiří Kovář s Trevisem.

Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme