Volejbalisté v novém roce

Poprvé v letošním roce se o víkendu rozehraje další dějství volejbalové Kooperativa extraligy mužů. Přes Vánoční svátky se na výsluní vyhřívali hráči Kladna. Hned v úvodu se může ukázat jak se na jednotlivých týmech projeví nezvykle dlouhá herní pauza.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

volejblaisté kladna.jpg

Naposledy se extraliga hrála 21.prosince a tak některé z týmů nehrály soutěžní zápas takřka tři týdny. Vyjma těch , které si zpestřily mezi sváteční období zápasy Českého poháru, ale to byl jej jeden hrací den a týkal se jen čtyř týmů a tak bude opravdu zajímavé jak se týmy s tímto faktem vyrovnají.

"Věřím tomu, že ty Vánoce neuškodily natolik, aby jsme vypadli úplně z role. Samozřejmě jsem teď v přechodné fázi přípravy kdy se víc posiluje a děláme víc kondiční cvičení, protože jsme nebyli úplně stoprocentně fit," doufá kouč Kladna.

„Byly tam různé výpadky, jak zdravotní tak kvůli škole a proto to potřebujeme obnovit aby jsme byli do play-off opravdu silní jak fyzicky tak potom i volejbalově. Musíme to vydržet, protože extraliga se nezastaví, takže to muže teď v lednu skřípat," říká Kladenský kouč Jindřich Licek.

Přehrát

00:00 / 00:00

Volejbalisté v novém roce

Jeho tým má v čele tabulky shodně bodů jako Liberec a jen o pár bodů zpět jsou další týmy a tak se při trenérových slovech může zdát, že by Středočeši mohli v úvodu roku klesat tabulkou dosti rapidně

"Nemyslím si, že bychom měli nějak výrazně klesnout. Jsem přesvědčená, že přestože neděláme moc volejbalu nebo minimálně na tréninkách, tak bychom měli vyhrávat. Neříkám všechno, ale většinou ano, takže by jsme se měli udržet v první čtyřce. Já věřím, že ano."

Slabší porážejí silnější

Tak jako minulá sezóna je i ta letošní velmi vyrovnaná. Ovšem více se stává, že papírově slabší tým si vyšlápne na favorita utkání. Tento trend bude zřejmě trvat i přes změnu letopočtu.

"Jsem o tom i přesvědčen, že tam budou znovu další neobvyklé výpadky a přisuzuji to tomu, že ty mančafty mají užší kádry. Vyjma LIberce, který bych řekl, že je stále nejširší i když měl loni také silnější to složení dvanácti lidí než má letos," míní Licek.

„ Ostatní týmy, my, Budějovice, Ostrava, tak to hrají v sedmi lidech a je to vidět, protože když ty hráči nejsou úplně fit nebo když jim to zrovna nejde, tak nemají odpovídající náhradu a pak prohrávají i s těmi slabšími. jako třeba řeknu my s Brnem, nebo Benátky vyhrají s Budějovicemi a tak dále."

Právě na palubovku Brna zavítá v neděli tým Jindřicha Licka. Středočeši tak mají o motivaci navíc podruhé už s týmem z moravské metropole prohrát nehodlají.

Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme