Volejbalisté vstupují do bojů o Mistrovství Evropy

Pokusit se překvapit a vybojovat postup ze základní skupiny. Právě s takovým přáním vstoupí dnes v tureckém Istanbulu čeští volejbalisté do finálového turnaje mistrovství Evropy. V 19 hodin bude úvodním soupeřem našich reprezentantů Srbsko.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

logo cvf | Foto: Český volejbalový svaz

Los mistrovství Evropy byl tentokrát k českým volejbalistům skutečně mimořádně krutý. V další fázi turnaje se sice představí tři nejlepší celky ze skupiny, jenže Srbsko, Itálie a Bulharsko patří k největším favoritům celého šampionátu.

"Pro nás, myslím, že to máme všichni srovnané v hlavě, bude úspěch postoupit ze skupiny. To znamená vyhrát minimálně jeden zápas a vyřadit jednoho ze silné trojice soupeřů, kteří patří mezi evropskou špičku. Patří mezi nejlepších šest mančaftů." Říká nejmladší hráč v sestavě českého týmu Jakub Veselý a spřádá myšlenky spojené se jménem soupeře, přes kterého by mohla vést cesta do dalších bojů mistrovství Evropy.

Přehrát

00:00 / 00:00

Volejbalisté vstupují do bojů Mistrovství Evropy:

"Já samozřejmě už jsem na to myslel, protože nějakou cestu jsem si hledal, jak by jsme se tam mohli dostat. Posledně jsme hráli proti Bulharsku. Hráli výborně, ty bych favorizoval, že získají medaili na tomhle šampionátu. A nejschůdnější, si myslím, že bude Itálie. Určitě je to špičkový mančaft, ale v poslední době už nejsou ta nejužší špička, už nejsou top. Takže můj tip je přes Itálii."

Proti českému týmu stojí ale vedle protivníků také statistiky. V posledních letech národní tým nikoho z uvedených soupeřů neporazil. "Určitě by nám to moc slušelo, kdybychom to porušili. Je tam jedno pozitivum, že tyhle týmy jsou tak silné, že mi můžeme jenom překvapit. Když s tímhle do toho půjdeme, tak věřím, že alespoň nějaká malinkatá šance tam určitě je."

Věří blokař francouzského SET. Mohla by tedy česká reprezentace těžit z faktu, že s ní odborníci příliš nepočítají? "Výhoda to úplně není, protože tohle je prostě reálný pohled na současný volejbal, kdy tyhle týmy prostě vládnou Evropě. Takže je to spíš reálný pohled na situaci která nastala."

Do úvodního duelu evropského šampionátu se Srbskem vstoupí čeští volejbalisté v 19 hodin.

Pavel Petr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme