Volejbalisté zvládli úvod kvalifikace o ME, po Estonsku zdolali i Makedonii

Po dvou zápasech kvalifikačních bojů o účast na mistrovství Evropy mají čeští volejbalisté plný počet bodů. Na turnaji v rumunské Craiově přehráli Makedonii 3:1 po setech 25:17, 25:18, 23:25 a 27:25. Navázali tak na včerejší suverénní vystoupení s Estonskem.

Čeští volejbalisté se na mistrovství Evropy střetnou s domácím Bulharskem

Čeští volejbalisté se na mistrovství Evropy střetnou s domácím Bulharskem | Foto: Český volejbalový svaz

Český tým pod vedením španělského trenéra Falasca táhnou turnajem v Rumunsku dva mladíci. V zápasech proti Makedonii i proti Estonsku nasbírali nejvíc bodů 19letý smečař Donovan Džavoronok a čerstvě třiadvacetiletý Michal Finger.

Proti Makedonii Češi dobře bránili, za celý zápas si připsali 19 úspěšných bloků, a v poklidu vyhráli první dvě sady. Dlouho vedli i v té třetí, jenže nakonec se o nejpřesvědčivější možné vítězství připravili v závěru.

Problémy nastaly i v koncovce čtvrtého setu a Makednoci sahali po vyrovnání. Sadu a celý zápas nakonec výsledkem 27:25 získali Češi.

V součtu se včerejší výhrou 3:0 nad Estonskem má národní tým 6 bodů a zítra si zahraje o první místo s Rumuny.

„Je škoda, že jsme dnes třetí set nezvládli, ale jdeme dál a už musíme přemýšlet nad zápasem, který nás čeká zítra,“ zalitoval kapitán týmu Aleš Holubec. „Každé vítězství je důležité. Jdeme zápas od zápasu, nechceme kalkulovat s uhranými sety nebo body,“ dodal.

Odvety se hrají za týden na turnaji v Jablonci nad Nisou. Na šampionát konaný v Polsku se postoupí přímo pouze vítězové skupin, druhé týmy na podzim čeká baráž.

Kvalifikace ME volejbalistů - skupina F, první turnaj v Craiově (Rumunsko):
ČR - Makedonie 3:1 (17, 18, -23, 25)
Rozhodčí: Takaišvili (Gruz.), Konstantinides (Kypr.). Čas: 190 min. Diváci: 100.
Sestava a body ČR: Finger 18, Džavoronok 19, Beer 2, Janouch 1, A. Bartoš 13, Holubec 10, libero Kryštof - Habr 1, Hadrava 3, Sobotka 5, Michálek 3, Zmrhal 1, Pfeffer. Trenér: Falasca.
Nejvíce bodů Makedonie: Gjorgjev 19, Ljaftov 12, Klopčeski 9.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít