Volejbalistka Melichárková si užívá své první mistrovství světa

České volejbalistky mají za sebou úspěšné vystoupení v základní skupině na mistrovství světa v Japonsku. Po výhře nad Keňou 3:0 na sety postoupili do čtvrtfinálové skupiny, kde je čekají Spojené státy, Německo, Kuba a Thajsko. Trenéři vsadili v Japonsku především na dobrou partu a tato sázka, jak se zdá, zatím vychází. I když zkušenostmi český výběr právě neoplývá.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

České volejbalistky oslavují vítězství na MS v Japonsku | Foto: cvf. cz

Ani jedna z hráček zatím nestartovala na mistrovství světa nebo olympijských hrách. Mezi služebně nejmladší patří brněnská Šárka Melichárková. K jejím hlavním přednostem patří útok a odvaha. Jak se ve volejbale říká - rozhoduje hlava.

A Šárka má pro strach uděláno. K nebojácnosti ji opravňuje věk, je jí teprve dvacet let. Ale nejmladší z týmu není, v tomto směru je až druhá ze Terezou Vanžurovou. Nominaci na mistrovství světa si Melichárková vybojovala vynikajícími výkony v KP Brno. Na začátku sezony by možná nikdo neřekl, že pojede do Japonska na mistrovství světa.

Přehrát

00:00 / 00:00

Volejbalistka Šárka Melichárková hraje první mistrovství světa v kariéře

"Myslela jsem si, že to nevyjde, ale nakonec to dopadlo dobře," říká spokojeně Šárka Melichárková. Česká reprezentantka sbírá v Japonsku první zkušenosti proti družstvům světového kalibru. A objevila se na hřišti i proti Brazílii.

"Byl to parádní zážitek. Nic podobného už asi v životě nezažiju (smích). Jsem spokojená, daří se nám, takže je to super," září Melichárková.

Atmosféra v hledišti bývá při zápasech docela příjemná. Vyprodáno sice nebylo ani jednou, ale i tak jsou Japonci docela milí. V neměnném scénaři místního moderátora pokaždé zní stejná písnička. Někomu už možná, jak se říká, leze krkem, někdo si ji opakuje do omrzení.

"Vím, o jakou písničku jde. Zpívá ji jeden Japonec, je velmi oblíbený u publika, chodívá se dívat na zápasy. Japonci vždycky pookřejí a zatleskají mu," vypráví Melichárková. A má pravdu, písničku si skutečně pamatuje velmi dobře, dokonce zná i refrén. "Vždycky si ho opakuji před zápasem."

Teprve se uvidí, jestli stejná písnička bude znít i v hale v Nagoji, kam se česká volejbalová reprezentace stěhuje po postupu ze skupiny.

Alena Benešová, Kamil Jáša Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme