Volejbalistkám se nedaří navázat na dobré výkony z Hamamatsu

Světový šampionát volejbalistek už nabízí závěrečné čtvrtfinálové zápasy. Česká reprezentace prohrála s Kubou 1:3 a zítra brzy ráno nastoupí proti Thajsku. Hráčkám trenéra Jiřího Šillera se zatím v Nagoji nepodařilo navázat na úspěšné výkony, kterými se prezentovaly v základní skupině v Hamamatsu. Redaktor Deníku a reportér Radiožurnálu Kamil Jáša zaznamenal, že některé volejbalistky se při procházení nagojskými uličkami pokusily vyzvat na pomoc i vyšší moc.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

České volejbalistky oslavují vítězství na MS v Japonsku | Foto: cvf. cz

Stejně jako před zápasem s Itálií, i před duelem s Kubou zaskočily české volejbalistky do chrámu a každá myslela, na to své. Prý, když si na tomto místě něco přejete, splní se vám to.

Přehrát

00:00 / 00:00

Kamil Jáša si o výkonech českých volejbalistek povídal s místopředsedou ČVS Františkem Kopeckým

Hezká vzpomínka na Itálii

Co si přály české reprezentantky zveřejňovat nemůžeme, protože, když své přání vyslovíte, nesplní se. Zato s místopředsedou českého svazu volejbalistů Františkem Kopeckým jsme mohli diskutovat o lecčems.

Třeba o tom, že když ještě byl v České republice, česká reprezentace hrála úspěšně ve skupině v Hamamatsu.

„Máme z toho ohromnou radost, že děvčata perfektně zvládla ten vstup do mistrovství. A že postoupila ze základní skupiny je pro český volejbal velkým úspěchem,“ říká Kopecký.

Vysoký zájem o ženský volejbal

Veřejnost výrazně vnímala především vyrovnaný souboj s Brazilkami a senzační vítězství nad Itálií. František Kopecký zájem volejbalových fanoušků z pozice zástupce Českého svazu intenzivně vnímal.

Utkání s Itálií sledovalo hodně lidí a spousta z nich slyšelo reportáže a rozhovory s hráčkami. Ty reportáže byly velice zajímavé a poutavé. Všichni jsme volejbalistky sledovaly, jaké podávají skvělé výkony. S Itálií to byla fantazie, která se dlouho nepodařila,“ mne si ruce spokojeností František Kopecký.

Důvod kolísavých výkonů

Česká volejbalová reprezentace předvedla na mistrovství světa výborné, ale i méně vydařené výkony. Proč? František Kopecký hledal odpověď.

„Když jsem si vzal statistiku, tak náš tým se pohybuje ve všech herních činnostech kolem devátého a desátého místa. Ale zaostáváme v útoku, kde je malý důraz.“

Kamil Jáša Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme