Volejbalistkám se poslední zápas ve skupině nepovedl, s Neměckem prohrály 0:3

Ženská volejbalová reprezentace nezvládla přímý souboj o druhé místo ve skupině D na mistrovství Evropy. V Eidhoven prohrály s obhájkyněmi stříbrných medailí, Němkami, 0:3 na sety. Do osmifinále postoupily ze 3. místa a utkají se s Belgií.

České volejbalistky porazily Chorvatky po pětisetové bitvě

České volejbalistky porazily Chorvatky po pětisetové bitvě | Foto: Pavel Lebeda, www.fivb.org

Italský kouč Carlo Parisi tentokrát své svěřenkyně za výkon nepochválí. České volejbalistky hrály vlažně a velice často chybovaly jak při příjmu, tak v útoku. Vicemistryně Evropy z let 2011 a 2013 byly zodpovědnější a za 85 minut vyhrály 25:17, 25:23 a znovu 25:17.

„Němky nás k ničemu nepustily. V prvním a ve třetím setu nás přejely a pro nás jakoby skončil set, když jsme prohrávaly 4:8. Vjely na nás a úplně nás převálcovaly,“ přiznala po prohře Helena Havelková.

00:00 / 00:00

Nepovedený zápas s Německem hodnotil s Helenou Havelkovou reportér ČRo Štěpán Pokorný

Nejlepší hráčkou zápasu byla německá smečařka Maren Brinkerová, která během zápasu zaznamenala 16 bodů, z toho 15 přesnými útoky. Český útok naopak deptala úspěšnými bloky Anja Brandtová.

Nejlepší Češkou na palubovce byla znovu Aneta Havlíčková s devíti body, následovala ji Helena Havelková s osmi zápisy.

V osmifinále národní tým narazí v Antverpách na Belgii, která skončila druhá ve skupině B. V případě vítězství by ve čtvrtfinále opět čekaly favoritky ze Srbska.