Volejbalistky Brna těsně prohrály zlatý set a ve Vyzývacím poháru skončily

Volejbalistky KP Brno skončily ve Vyzývacím poháru ve čtvrtfinále. V odvetě v Baku prohrály s favorizovaným Lokomotivem 0:3 na sety a následný rozhodující zlatý set ztratily těsně 18:20. Brňanky přitom byly blízko velkému úspěchu, ale nevyužily tři mečboly.

Volejbalistky Prostějova čeká střetnutí s obhájkyněmi Ligy mistryň

Volejbalistky Prostějova čeká střetnutí s obhájkyněmi Ligy mistryň | Foto: David Kubíček

Brno vyhrálo před týdnem na domácím půdě překvapivě 3:2, ale v Ázerbajdžánu domácímu Lokomotivu Baku podlehly za 74 minut hladce 0:3 na sety. Jen ve druhé sadě vedl český tým 8:5, jinak ale favoritky jasně dominovaly.

O postupujících do semifinále tak musel rozhodnout takzvaný zlatý set. V něm měly dlouho navrch Brňanky, které výrazně zlepšily obranu na síti a své soupeřky dokonale zaskočily. Brno vedlo už 11:6, poté ale hráčky Baku skóre otočily na 12:11. V dramatickém závěru měly Brňanky tři mečboly, ale nevyužily ani jeden. Stejný počet mečbolů také odvrátily, domácí hráčky proměnily ten čtvrtý.

Vyzývací pohár volejbalistek, odvetný zápas čtvrtfinále:

Lokomotiv Baku - KP Brno 3:0 (19, 19, 15), zlatý set 20:18
Rozhodčí: Papadopolová (Rum.), Knižnikov (Rus.). Čas: 97 min. První zápas 2:3, postoupilo Baku