Volejbalistky čekají na úvod čtvrtfinálové skupiny MS silné Američanky

Postup ze skupiny, to je cíl, který si daly před odjezdem do Japonska na mistrovství světa české volejbalistky. Po včerejšku hlásí domů, že úkol je splněn. Turnaj pokračuje, česká reprezentace se postupně střetne se Spojenými státy, Německem, Kubou a Thajskem.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

České volejbalistky oslavují vítězství na MS v Japonsku

České volejbalistky oslavují vítězství na MS v Japonsku | Foto: cvf. cz

Nelehká postupová matematika zamotala hlavu i sebelepším počtářům Před posledním kolem mohly být české volejbalistky druhé, stejně jako čtvrté. Ještě ani v hotelu těsně před spaním vlastně nevěděly, z jakého místa jdou do další fáze turnaje.

"Myslím, že jsme skončily čtvrté. Ale až se smaže skóre s Keňou a Portorikem, tak budeme možná třetí. Ale to musejí ještě trenéři spočítat," říká Helena Havelková a má pravdu. Trenéři situaci spočítali, vyhodnotili a je to přesně tak, jak smečařka italské ligy tušila. Český tým skončil čtvrtý. Někomu se může zdát, že je to nevýhodná pozice, ale tak úplně pravda to není.

Přehrát

00:00 / 00:00

Volejbalistky se na MS utkají s USA

Naopak. Ze čtvrtého místa nastoupí v sobotu ve čtvrt na dvě odpoledne japonského, to znamená ve čtvrt na šest ráno středoevropského času proti Spojeným státům. A to je motivace jako hrom.

"Nebude to lehký soupeř, ale teď jsme si trochu zvykly, protože Brazilky, Holanďanky i Italky byly těžké soupeřky," přemítá o síle Američanek Helena Havelková, která má v americkém týmu starou známou.

"Znám Tom Loganovou, je to smečařka, jedna z hlavních opor Američanek. Letos hrála v Itálii, proto ji znám," vysvětluje Helena Havelková. Nezbývá než věřit, že se po Brazilkách a Italkách naučí jména českých hráček také seběvědomé Američanky.

Alena Benešová, Kamil Jáša Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme