Volejbalistky nestačily na USA vysoko 0:3

Asi jen největší optimisté mohli čekat, že po vítězství nad Itálií se podaří českým volejbalistkám na mistrovství světa v Japonsku další senzační kousek. Tentokrát byly hráčky Spojených států amerických nad jejich síly.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Maskoti MS volejbalistek Japonsko 2010 | Foto: www.sebare.com

Hookerová, Hookreová a ještě jednou Hookerová, možná se o této Amričance bude některým českým volejbalistkám i zdát. Blokařka Kristýna Pustová měří úctyhodných 197 centimetrů, přesto útok Američanek z výšek byl nad její síly. ,,Ony chodily nad blokem, byly o patro výš. Dělaly jsme, co jsme mohly. Byly jsme jak trhačky na saku," líčila Pustová.

Trenér Jiří Šiller se po utkání mračil. To sice není příliš vypovídající, protože on se neusmívá ani po vítězném zápase. U srdce ho mohlo hřát, že hráčky taktické pokyny splnily v určitých fázích na jedničku. Dokonce Hookerovou dokázaly kvalitním blokem a postavením v poli eliminovat.

Přehrát

00:00 / 00:00

Volejbalistky nestačily na USA vysoko 0:3

,,Narozdíl od nás hrály kompaktně, jsou na tom fyzicky mimořádně dobře. A Hokerová - v prvních dvou setech jsme ji v poli místy ubránili. Ale pak přidala útok doskokem a sílu do úderu a to nám dělalo velké problémy," přiznal Šiller. Nezbývá než rychle zapomenout. Program turnaje je neúprosný. Minimum času a jde se na dalšího soupeře, kterým bude Německo.

,,První dva sety jsme předváděly dobrý volejbal, ve třetím už to bylo horší. Ale můžeme být spokojené," tvrdí Kristýna Pastulová, která ze tří setů s Amerikou velkou vědu nedělá.

Prohra 0:3 je sice nepříjemná, nicméně se dá očekávat, že podobně dopadnou s americkým výběrem i další týmy. Česká volejbalová reprezentace se teď musí soustředit na další duely. Protivník, který čeká na ně čeká, je Německo. Trenér naplánoval tento program: ,,Uděláme si trénink, abyhom si osvěžili věci, které nám teď nefungovaly a pak půjdeme na Němky."

Kamil Jáša, Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme