Volejbalistky podlehly Ázerbájdžánu a OH se vzdálily

Jedna porážka a olympijské naděje českých volejbalistek jsou takřka pryč. Na kvalifikačním turnaji v Baku prohrály Češky v semifinále s domácím Ázerbájdžánkami 1:3 na sety, a do Londýna už se tak mohou dostat jen přes světovou kvalifikaci, do které ale nejdřív musejí dostat pozvánku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

České reprezentační volejbalistky

České reprezentační volejbalistky | Foto: David Kubíček

Svěřenkyně Jiřího Šillera první set nezvládly, ztratily ho jednoznačným poměrem 25:16. Stejně skončila po vyrovnání na 1:1 i třetí sada, která se ukázala být klíčovou. Češky od stavu 14:15 prohrály devět z deseti míčů. Ve čtvrtém setu se ještě český výběr pokusil prodloužit utkání, v koncovce držel stav 23:23, jenže poté neuhrál ani jednu z následných dvou výměn.

Ázerbájdžán se ve finále turnaje utká s Bulharkami, vítězky postoupí do hlavní fáze evropské kvalifikace, která se bude konat v květnu v Istanbulu.

Češky si ještě letenky do Londýna vybojovat mohou. Musely by ovšem uspět na světové kvalifikaci v Japonsku, která se kromě domácího týmu bude týkat ještě Číňanek, Korejek, Thajek a čtyř neasijských celků. Které z nich obdrží pozvánku, ještě v tuto chvíli není rozhodnuté.

ČR - Ázerbájdžán 1:3 (-16, 19, -16, -23).
Rozhodčí: Makšanov (Rus.), Bozkurt (Tur.). Čas: 96 min. Diváci: 2700.
Sestava a body ČR: Pastulová 5, Mühlsteinová 6, Havelková 10, Plchotová 2, Havlíčková 15, Horká 4, libero Jášová - Melichárková, Vanžurová 2, Kossányiová, Králíková, Kubínová.

Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme