Volejbalistky podlehly Ázerbájdžánu a OH se vzdálily

Jedna porážka a olympijské naděje českých volejbalistek jsou takřka pryč. Na kvalifikačním turnaji v Baku prohrály Češky v semifinále s domácím Ázerbájdžánkami 1:3 na sety, a do Londýna už se tak mohou dostat jen přes světovou kvalifikaci, do které ale nejdřív musejí dostat pozvánku.

České reprezentační volejbalistky

České reprezentační volejbalistky | Foto: David Kubíček

Svěřenkyně Jiřího Šillera první set nezvládly, ztratily ho jednoznačným poměrem 25:16. Stejně skončila po vyrovnání na 1:1 i třetí sada, která se ukázala být klíčovou. Češky od stavu 14:15 prohrály devět z deseti míčů. Ve čtvrtém setu se ještě český výběr pokusil prodloužit utkání, v koncovce držel stav 23:23, jenže poté neuhrál ani jednu z následných dvou výměn.

Ázerbájdžán se ve finále turnaje utká s Bulharkami, vítězky postoupí do hlavní fáze evropské kvalifikace, která se bude konat v květnu v Istanbulu.

Češky si ještě letenky do Londýna vybojovat mohou. Musely by ovšem uspět na světové kvalifikaci v Japonsku, která se kromě domácího týmu bude týkat ještě Číňanek, Korejek, Thajek a čtyř neasijských celků. Které z nich obdrží pozvánku, ještě v tuto chvíli není rozhodnuté.

ČR - Ázerbájdžán 1:3 (-16, 19, -16, -23).
Rozhodčí: Makšanov (Rus.), Bozkurt (Tur.). Čas: 96 min. Diváci: 2700.
Sestava a body ČR: Pastulová 5, Mühlsteinová 6, Havelková 10, Plchotová 2, Havlíčková 15, Horká 4, libero Jášová - Melichárková, Vanžurová 2, Kossányiová, Králíková, Kubínová.

Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít