Volejbalistky podlehly Bulharsku 0:3 a MS se jim vzdálilo

České volejbalistky prohrály druhý kvalifikační zápas na mistrovství světa. Bulharkám podlehly 0:3. V neděli Češky potřebují porazit Slovensko, aby měly šanci zahrát si v září na světovém šampionátu v Itálii. Šance na postup drží i volejbalisté, kteří vyhráli nad Kyprem 3:0.

Aneta Havlíčková

Aneta Havlíčková | Foto: David Kubíček

„První dva sety jsme neplnily to, co jsme si řekly. Problémy nebyly jen na příjmu nebo servisu, zkrátka jsme se do toho nemohly dostat,“ shrnula kapitánka českého týmu Aneta Havlíčková.

„Ve třetím setu jsme to podle mě zlepšily, ale v koncovce jsme udělaly zbytečné chyby.“ Ve druhém i třetím setu si české hráčky vypracovaly někdy i čtyřbodový náskok, ale ten nedokázaly udržet.

00:00 / 00:00

S Anetou Havlíčkovou mluvil po zápase Petr Kadeřábek

Českým volejbalistkám se tak vzdaluje účast na světovém šampionátu v Itálii, jedinou možností je pro ně vyhrát nad Slovenskem. „Bude to náročné, vyrovnané. Sice už máme menší šanci, ale až po posledním utkání uvidíme, jak to dopadne,“ dodává Havlíčková.

Naopak Čeští volejbalisté zvládli utkání v Opavě proti Kypru, kterému ani jednou nepovolili dotáhnout set do dramatického závěru. Vítězství 25:18, 25:21 a 25:16 jim ale pouze uchovalo teoretickou šanci dostat se na mistrovství světa

ČR - Bulharsko 0:3 (-14, -19, -22)
Rozhodčí: Ovuka (Bos.), Papageorgiu (Kypr). Čas: 72 min. Diváci: 2000.
Sestava ČR: Vincourová, Havlíčková, Bednářová, Vanžurová, Pastulová, Sajdová, libero Dostálová - Svobodníková, Kossanyiová, Smutná.

ČR - Kypr 3:0 (18, 21, 16)
Rozhodčí: Maroszek (Pol.), Seifried (Slovin.). Čas: 76 min. Diváci: 2600.
Sestava a body ČR: Štokr 12, Mach 8, Konečný 15, Hudeček 10, Sobotka 10, Boula, libero Michálek - P. Bartoš 3, A. Bartoš 1.

Martin Charvát, Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít