Volejbalistky podlehly v Grand Prix favorizovanému Srbsku 0:3

České volejbalistky ve svém druhém utkání na Grand Prix v Dominikánské republice prohrály s mistryněmi Evropy ze Srbska 0:3 na sety. Svěřenkyně trenéra Carla Parisiho ale s favoritem sehrály vyrovnaný duel.

Šárka Kubínová

Šárka Kubínová | Foto: David Kubíček

Češky vykročily do zápasu výborně a v celém prvním setu měly převahu, vypracovaly si dokonce náskok 10:5, zejména díky dobrým blokům. Srbkám se pak podařilo srovnat krok, ale koncovka sady vypadala za stavu 23:20 přeci jen lépe pro český celek.

České hráčky ale vzápětí nevyužily čtyři vypracované mečboly, dovolily Srbsku srovnat na 26:26 a následně dvakrát chybovaly. Ve druhém setu se český celek dopouštěl zbytečných nepřesností, správně nefungovala ani souhra a Srbky přebraly otěže zápasu do svých rukou.

Ve třetím setu sice Češky znovu předváděly lepší volejbal a dokonce dokázaly srovnat se Srbskem krok v koncovce na 23:23, jenomže zkušené soupeřky si konec utkání pohlídaly a hodinu a 21 minut se radovaly z třísetové výhry.

Po úvodní výhře nad Portorikem má tak česká reprezentace vyrovnanou bilanci jedné výhry a jedné prohry. V neděli se Češky utkají v závěrečném duelu skupiny B s domácím Dominikánskou republikou.