Volejbalistky překvapivě nestačily na Slovensko

Česká volejbalová reprezentace žen začala mistrovství Evropy nečekanou prohrou s týmem Slovenska 2:3. Národní tým si tak výrazně zkomplikoval cestu ze základní skupiny šampionátu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

ženy u sítě | Foto: Vitisport

Když naposledy dopadl míč na palubovku, ruce Slovenek vylétly vysoko až ke stropu obří haly v Katovicích. Nejlepší hráčkou týmu Miroslava Čady byla smečařka Solange Soaresová. Její výborný výkon přispěl k porážce českého mužstva, které znamenalo první překvapení volejbalového mistrovství Evropy.

„Neřekla bych překvapivý. Protože my víme jak makáme, každý den také. Na druhou stranu my jsme věděly, že ony jsou favority, protože byly na mistrovství světa. Věděly jsme, že tam vaše kvalita je," řekla po utkání Soaresová.

Přehrát

00:00 / 00:00

Češky nestačily na úvod ME na Slovensko

Příliš mnoho chyb českého týmu

Na české straně kurtu hráčkám tolik do řeči nebylo. V prvním setu svěřenkyně trenérky Táni Krempaské pokazily osm, a to ještě ne tolik složitých, servisů. Tím prakticky třetinu setu soupeřkám darovaly. „Nebyly to jenom servisy, to byly i jinak chyby. Prostě nám to nešlo! Ale já si myslím, že to bylo v hlavách," myslí si česká kapitánka Jana Šenková.

Snižovat výkon vítězek se nehodí. Přesto libero poražených Markéta Tomanová dobře věděla, že k ideálu měl výkon jejího týmu daleko: „Já si myslím, že jsme se dnes trošku hledaly ve všech činnostech. Chvilku jsme byly nahoře, chvilku dole. Ale myslím, že to nebyl náš stabilní výkon, že jsme prostě nehrály opravdu jako družstvo dobře."

Soaresová: Hrály jsme na riziko

Zcela opačné pocity zažívala Slovenka Solange Soaresová. „My jsme měly taktiku, že jdeme do risku, jdeme nadoraz. A buď se nám to podaří nebo nepodaří! Protože s tak kvalitním družstvem nemůžeš nějak váhat. Takže jsme se pokusily neváhat. Když jsme váhaly, tak jsme pěkně dostaly. Ale myslím, že jsme hrály spíš strašně bojovný výkon. A když se hrálo bojovně, tak výsledek byl takový. Tak jsme velmi rády. Ale ještě máme dost před sebou. Takže doufáme, že postoupíme," doufá slovenská smečařka.

Český tým se teď už musí soustředit na další zápas. První prohra v turnaji, ale komplikuje situaci v tabulce. A proti Srbkám, finalistkám předloňského šampionátu, to rozhodně nebude jednoduché.

„Kdybychom šly do zápasu s tím, že jsem prohrály se Slovenkami, tak to by se nám asi špatně hrálo. Já si myslím, že tady kapitán-nekapitán, to je prostě družstvo, týmový sport, volejbal. A musíme jet všechny. A ony to holky moc dobře ví, že je třeba hodit to za hlavu a hrát znovu," říká kapitánka českých volejbalistek Jana Šenková.

Kamil Jáša, Mirko Vasič Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme