Volejbalistky Prostějova ani na třetí pokus v Lize mistryň nevyhrály

Volejbalistky Prostějova nestačily ve 3. kole Ligy mistryň na palubovce italského týmu Villa Cortese po boji 1:3 na sety. Českým mistryním se po předchozích prohrách s Baku a v Sopotech podařilo vybojovat první set v soutěži a sahaly dokonce po bodu, doplatily ale na nezvládnuté koncovky prvního a čtvrtého setu.

Volejbalistky Prostějova čeká střetnutí s obhájkyněmi Ligy mistryň

Volejbalistky Prostějova čeká střetnutí s obhájkyněmi Ligy mistryň | Foto: David Kubíček

Hanácký celek měl v prvním setu z favorita až příliš velký respekt a až do jeho poloviny se herně trápil. Prostějov prohrával už 8:14, ale v koncovce se vzchopil a vyrovnal na 23:23. Poslední dva míče však uhrály domácí volejbalistky.

Druhý set ztratil hostující tým poměrem 19:25, ve třetím ale soupeře zaskočil. Do hry úspěšně zasáhly z lavičky Veliká a Soaresová, obě strhly bojovným výkonem zbytek týmu a zlepšená kombinační souhra a důraz v útoku přinesly Prostějovu premiérový zisk setu v tomto ročníku (25:22). Naprosto vyrovnanou partii až do stavu 21:21 přinesla čtvrtá sada, koncovku ale prostějovské volejbalistky proti důraznému soupeři nezvládly a uhrály už jen jeden bod.