Volejbalistky Prostějova míří za dalším titulem. Musíme se soustředit až do konce, hlásí Kovářová

Osm let už dominují volejbalistky Agelu Prostějov české extralize. V druhém utkání finále extraligy porazily dnes Univerzitu Palackého Olomouc hladce tři nula a k osmému mistrovskému titulu v řadě jim chybí jediné vítězství. Mohou ho přidat ve třetím vzájemném souboji už v sobotu v Olomouci. Snažit se o to bude i prostějovské libero Julie Kovářová.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Volejbalistky Prostějova | Zdroj: ČTK

Druhé finálové utkání bylo pro Prostějov možná ještě jednodušší než to první. To, že pořád vyhráváte, je pro vás možná trochu těžké, protože se stále musíte udržet v tom maximálním napětí, co na to říkáte?

Je to tak. Ta koncentrace tam musí být až do konce, i když je to třeba 10:1. Pořád se musíme koncentrovat a pak se občas stane, že na chvíli usneme. A pak se dostáváme do problémů a nějakého stresu. Ve finále to ale zatím nepřišlo a snad to ani nepřijde.

Přehrát

00:00 / 00:00

S prostějovskou volejbalistkou Julií Kovářovou mluvil reportér ČRo Tomáš Minarčík

Jak to vlastně dokážete, že se umíte udržet v tom napětí tak, aby nedošlo k podcenění soupeře?

Těžko říct. Každý to má v hlavně nastavené jinak. Všechny jsme ale profesionálky a víme, že se to nesmí stávat. Občas se to stane, to je jasné, ale snažíme se hecovat. Dneska jsme si ten zápas užívaly. Byla to radost. Měly jsme hezké výměny, které se nám někdy ani nedaří. Bylo to takové zvesela.

Nyní se to podcenění ale před tím třetím zápasem v Olomouci docela nabízí, nemyslíte?

Nenabízí se to, protože je tam špatná hala, hraje se tam hrozně, a jak říkám, ony nebudou chtít tu sezonu skončit takhle. Znám to z vlastní zkušenosti, že prohrát doma, navíc takovým stylem, tak to se nedělá. Takže si myslím, že tam budou bojovat na maximum a že tam nechají všechno.

Hráčky Olomouce s vámi držely krok vždy jen po dobu jednoho setu, a to jak v tom prvním, tak ve druhém utkání. Dá se to tak říct?

To je všechno o hlavě. Přece jenom nastoupíte, bojujete a pak to najedou přestává jít. Ten konec sezony je těžký – jak pro nás, tak pro ně.

Tomáš Minarčík, Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme