Volejbalistky Prostějova porazily Olymp a vybojovaly 5. mistrovský titul v řadě

Ani ve třetím finálovém duelu nenašly volejbalistky pražského Olympu recept na své soupeřky z Prostějova. Tým trenéra Miroslava Čady prohrál i na domácí palubovce 0:3 a stejný je i konečný poměr zápasů.

První zápas finále play off volejbalové extraligy žen: VK Agel Prostějov - PVK Olymp Praha 20. dubna v Prostějově. Hráčky z Prostějova se radují z vítězství nad Olympem Praha 3:0. | Zdroj: ČTK

Prostějovské hráčky vyhrály oba domácí duely, ačkoli v tom druhém se rozhodovalo až v tie-breaku. Zápas na hřišti pražského Olympu už byl ale jednoznačný. První set vyhrál hostující celek 25:20, i když v úvodu zápasu prohrával o tři body.

I ve druhém vedly Pražanky o tři body, tentokrát 12:9, ale mladý tým trenéra Stanislava Mitáče opět začal chybovat a zkušené volejbalistky Prostějova vyhrály 25:22.

00:00 / 00:00

S prostějovským trenérem Miroslavem čadou mluvil po zápase Štěpán Pokorný

Ve třetí sadě už favoritky dominovaly a nedaly svým soupeřkám šanci. V exhibičním tempu získaly třetí set poměrem 25:14.

„Dnes Olymp neměl moc šancí nás porazit a dnešní utkání pro nás bylo z hlediska výkonnosti úplně nejlepší. Trochu ten titul beru jako povinnost, nicméně to vždy trenéra potěší a dá mu to novou motivaci do další sezony,“ říkal po zápase prostějovský trenér Miroslav Čada.