Volejbalistky Prostějova porazily v prvním finále extraligy Olymp 3:0

Volejbalistky Prostějova vyhrály úvodní duel Uniqua extraligy. Olymp zdolaly téměř bez problémů 3:0. Jediným okamžikem, kdy Pražanky s úřadujícími mistryněmi držely krok, byla koncovka druhého setu, kterou prohrály 24:26.

Tým Prostějova vedený trenérem Miroslavem Čadou

Tým Prostějova vedený trenérem Miroslavem Čadou | Foto: cvf. cz

Prostějov, který pod vedením trenéra Miroslava Čady útočí na čtvrtý mistrovský titul za sebou, vyhrál úvodní set 25:17 a i v druhém dějství si vytvořil slibný náskok.

Olymp byl krůček od zdramatizování souboje především v závěru druhé sady.

Hostující celek dokázal totiž z nepříznivých 13:19 otočit na 20:19 ve svůj prospěch. Poté nevyužil za stavu dvacet čtyři dvacet tři i jeden setbol. Prosazoval se především díky výbornému podání. Sedmkrát za sebou uspěla Michala Kvapilová.

00:00 / 00:00

Zápas mezi Prostějovem a Olympem sledoval Tomáš Minarčík

„Trenér nám řekl, že to podání máme solit, tak jsem si to vzala za své a vyšlo to,“ říká Michala Kvapilová.

„Když máme problém na přihrávce, tak je pak těžké útočit z vysokých nahrávek. Tudíž může soupeř naše útoku v klidu vybrat a sám si nahraje a složí. Takže problém byl v tom, že do nás Olymp tlačil servisem, ale zvládly jsme to. Myslím, že zápas byl z obou stran kvalitní,“ popisuje Kubínová.

Třetí sada se pak už opět odehrávala pod prostějovskou taktovkou, i když se soupeřky dlouho držely v závěsu. První finálový zápas trval 70 minut.

Prostějov s českým soupeřem neprohrál už více než tři roky. Poslední titul před začátkem jeho vítězné éry získal v roce 2008 právě Olymp.

Druhý zápas série na tři vítězství je na programu v sobotu od 18.00 v Praze.

Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít