Volejbalistky Prostějova prohrály s Fenerbahce, postup ale mají jistý

Prostějovské Volejbalistky se rozloučily se základní skupinou Ligy mistryň hladkou porážkou s tureckým Fenerbahce Istanbul 0:3. Postup do další fáze soutěže si ale už zajistily v minulém kole.

Volejbalový klubu Prostějov

Volejbalový klubu Prostějov | Foto: Pavel Kvapilík

Hráčky Prostějova držely s tureckými soupeřkami vyrovnanou partii pouze v úvodu utkání, kdy Fenerbahce nechalo na lavičce své největší hvězdy Rusku Gamovovou a belgičanku Dirickxovou.

Hanačky se v prvním setu dostaly do vedení 8:5, pak ale soupeřky dokázaly otočit na 11:10 a své vedení už nepustily. Prostějovské volejbalistky sice ještě snížily stav na 17:18, koncovku ale rozhodla Gamovová, která přišla do hry.

V úvodu druhého setu předvedly Hanačky sérii chyb, trápily se především při příjmu plachtícího podání Rasnaové, která uhrála prvních šest bodů, a tak skóre narostlo až na hrozivých 9:18. Pak ale zlepšily svou hru a dokonce odvrátily šest setbolů. Fenerbahce ale nakonec získalo i druhou sadu.

I ve třetím setu dělal prostějovským hráčkám problémy příjem podání a špatný přechod do protiútoku. Fenerbahce si tak pohlídalo i třetí sadu a za sedmdesát minut zvítězilo 3:0.

Hanačkám ale prohra radost nezkazila, postupové třetí místo si totiž zajistily už v minulém kole a mohou se tedy těšit na vyřazovací část Ligy mistryň.

Tomáš Minarčík, Martin Hlucháň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít