Volejbalistky Prostějova prohrály v LM i třetí zápas

Ani ve třetím kole základní skupiny Ligy mistryň se nedočkaly volejbalistky Prostějova vítězství. Na palubovce polských Sopot prohrály 0:3 na sety a ve skupině C jsou s jedním bodem na posledním místě.

Volejbalistky Prostějova čeká střetnutí s obhájkyněmi Ligy mistryň

Volejbalistky Prostějova čeká střetnutí s obhájkyněmi Ligy mistryň | Foto: David Kubíček

Prostějov v prvním setu neustále doháněl náskok domácích Sopot a ani jednou se nedokázal dostat do vedení. Několikrát sice dokázal stáhnout až pětibodovou ztrátu, koncovku sady si ale polský tým pohlídal a vyhrál 25:21.

Druhý set se českým mistryním nepovedl vůbec. V úvodu sice držely se soupeřkami krok ovšem pouze do stavu 7:8. Od té chvíle Sopoty prakticky neustále navyšovaly své vedení a nakonec sadu ovládly poměrem 25:14.

Ve třetím setu to v úvodu vypadalo na zdramatizování duelu. Prostějov si vytvořil čtyřbodový náskok, který ovšem domácí hráčky rychle zlikvidovaly, vyrovnaly na 9:9 a žádné další prodlužování zápasu nepřipustily. Poslední sadu nakonec vyhrály 25:20 a celý zápas 3:0 na sety.