Volejbalistky Prostějova prohrály v LM s Curychem

Volejbalistky Prostějova prohrály v Lize mistryň i druhý letošní zápas. Po těsné porážce v Kazani podlehly tentokrát doma Voleru Curych 1:3 na sety. Ve skupině C jim tak patří poslední místo.

Volejbalistky Prostějova čeká střetnutí s obhájkyněmi Ligy mistryň

Volejbalistky Prostějova čeká střetnutí s obhájkyněmi Ligy mistryň | Foto: David Kubíček

"Vyrovnali jsme se jim pouze na podání a přihrávce. Jinak tam byl evidentní rozdíl v souhře nahrávaček s útočnicemi a hráčky Curychu samozřejmě dominovaly na blocích. Myslím, že velkou měrou k tomu přispěla Mihajlovičová, u nás si udržela standard z útočících hráček pouze Horká a to na tak kvalitní tým nestačilo," zhodnotil zápas prostějovský trenér Miroslav Čada.

Švýcarskému týmu, k jehož oporám patří čtyři srbské hráčky, vyšel úvod zápasu. Hanačky sice zvládly vyrovnat, ale v koncovce byl lepší Curych a vyhrál 25:21. Druhý set byl jasnou záležitostí hostujících volejbalistek, které skvělým způsobem blokovaly prostějovské smečařky a zvítězily jednoznačně 25:12.

00:00 / 00:00

Trenér prostějovských volejbalistek Miroslav Čada po utkání s Curychem

Ve třetím setu konečně našel Prostějov na Curych recept. Hanačky se prosazovaly v útoku a vyhrály jasně 25:15. Jenže radost netrvala dlouho, čtvrtý set totiž opět patřil hostům. Švýcarský celek zvítězil 25:15 a celkově 3:1 na sety. V zápase zahrál nevídaných 21 bloků.

Další zápas čeká Prostějov 13. prosince v polských Sopotech. Ty prohrály s Dynamem Kazaň 0:3. Ruský celek tak vede skupinu C o bod před Curychem, Sopoty jsou se dvěma body třetí, český tým s jedním bodem poslední.

Modřanská Prostějov - Voléro Curych 1:3 (-21, -12, 15, -15)

Rozhodčí: Lungu (Rum.), Jovanovič (Slovin.). Čas: 9

Sestava a body Prostějova: Horká 18, Monzoniová 1, Popovičová 13, Veliká 11, Hrončeková 4, Smáková, libero Chlumská - Kubínová, Soaresová, Tomašeková 3, Artmenková