Volejbalistky Prostějova prohrály v LM s Fenerbahce Istanbul

Volejbalistky Prostějova prohrály v úvodním duelu osmifinále Ligy mistryň tureckému Fenerbahce Istanbul 1:3 na sety. Domácí sice vyhrály první set, medailistky z posledních dvou ročníků ale zápas otočily. Odveta se hraje příští čtvrtek v Istanbulu.

Volejbalistky Prostějova prohrály v LM s Fenerbahce Istanbul 1:3

Volejbalistky Prostějova prohrály v LM s Fenerbahce Istanbul 1:3 | Zdroj: ČTK

"Hráli jsme samozřejmě s velice silným týmem. Myslím, že jsme odehráli zatím náš nejlepší zápas a polovinu utkání jsme byli rovnocenným soupeřem. Byly tam výborné výměny s obranou, ale ty těžké výměny většinou vyhrávaly soupeřky, v tom byl velký rozdíl, tam se projevila jejich kvalita. Hráčky dokázaly, že patří ke světové špičce. A ještě jeden rozdíl byl v blokování," zhodnotil duel trenér Prostějova Miroslav Čada.

Prostějov odehrál zápas na hranici svých možností. V prvním setu vedlo Fenerbahce už o pět bodů, ale v dramatické koncovce úvodní sadu vyhrály domácí hráčky 25:23.

00:00 / 00:00

Trenér Prostějova Miroslav Čada byl s výkonem svého týmu i přes prohru spokojený

Také druhý set nabídl napínavou podívanou, ale jeho závěr tentokrát zvládl lépe hostující celek a vyrovnal na 1:1. Prostějovu se ale podařila nevídaná věc - díky kvalitnimu podání donutil ke střídání libero Fenerbahce.

Další dva sety už patřily tureckému týmu. Přitom třetí sadu začaly Hanačky dobře a vedly 8:4. Po technickém oddechovém čase ale o vedení přišly. Uprostřed setu navíc hostující hráčky díky šestibodové sérii vedly už 19:14 a nakonec vyhrály 25:17. Ve čtvrtém setu mělo Fenerbahce navrch od samého začátku a nakonec zvítězilo 25:16.

Modřanská Prostějov - Fenerbahce Istanbul 1:3 (23, -23, -17, -16)
Rozhodčí: Isajlovic (Rak.), Van Gompel (Niz.). Čas: 103 min. Diváci: 1400

Prostějov: Horká 4, Hrončeková 9, Popovičová 25, Veliká 15, Monzoniová 7, Smáková, libero Chlumská - Soaresová, Kubínová 1, Artmenková 1. Trenér: Čada

Fenerbahce: Aydemirová 3, Tomová 13, Fabiana 19, Tokatliogluová 1, Kim Jon Kong 20, Erdemová 18, libero Dalbelerová - Šaškovová 9, Kocyigitová, libero Güneyligilová. Trenér: Zé Roberto

Alena Benešová, Tomáš Minarčík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít